اخبار ویژه

  • شناسه : 19025
  • ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۹
  • 471 بازدید
  • ارسال توسط :
چاپ مقاله عباس شجاع فارغ‌التحصیل دانشگاه آزاد مسجدسلیمان در یکی از معتبرترین مجله‌های مهندسی صنایع جهان
چاپ مقاله عباس شجاع فارغ‌التحصیل دانشگاه آزاد مسجدسلیمان در یکی از معتبرترین مجله‌های مهندسی صنایع جهان

چاپ مقاله عباس شجاع فارغ‌التحصیل دانشگاه آزاد مسجدسلیمان در یکی از معتبرترین مجله‌های مهندسی صنایع جهان

به گزارش خبر روز؛ مقاله ISI دانشجوی فارغ‌التحصیل رشته مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان در یکی از معتبرترین مجله‌های مهندسی صنایع جهان به چاپ رسید. مقاله ISI عباس شجاع دانشجوی فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی صنایع دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان با عنوان «الگوریتم‌های فراابتکاری تطبیق‌پذیر برای حل مسئله طراحی شبکه زنجیره تأمین انعطاف‌پذیر […]

به گزارش خبر روز؛ مقاله ISI دانشجوی فارغ‌التحصیل رشته مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان در یکی از معتبرترین مجله‌های مهندسی صنایع جهان به چاپ رسید.

مقاله ISI عباس شجاع دانشجوی فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی صنایع دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان با عنوان «الگوریتم‌های فراابتکاری تطبیق‌پذیر برای حل مسئله طراحی شبکه زنجیره تأمین انعطاف‌پذیر با حالت‌های مختلف تحویل» در مجله Computers & Industrial Engineering که دارای ضریب تأثیر ۳,۵۱۸ بوده و یکی از معتبرترین مجله‌های در رشته مهندسی صنایع جهان است، پذیرفته و به چاپ رسید.

عباس شجاع نویسنده این مقاله علمی اظهار کرد: «زنجیره تأمین سیستمی متشکل از سازمان‌ها، مردم، فعالیت‌ها، اطلاعات و منابع است که در انتقال یک کالا یا خدمات از عرضه‌کننده به مشتری درگیر هستند. یکی از مباحث مهم که در این مقاله به آن پرداخته شده، بحث انعطاف‌پذیری در شرکت‌های تولیدی است که توجه به آن موجب کاهش هزینه‌ها و افزایش پاسخگویی در زنجیره تأمین می‌شود.»

این محقق جوان در ارتباط با مقاله اشاره شده افزود: «شبکه‌های زنجیره تأمین انعطاف‌پذیر یکی از مؤثرترین انواع زنجیره تأمین در بخش‌های تولیدی و خدماتی هستند. در چنین شبکه‌هایی، حالت‌های مختلف تحویل می‌توانند به‌طور قابل توجهی کارایی کل زنجیره را تحت تأثیر قرار دهند. در این مقاله یک مدل برنامه‌ریزی خطی عدد صحیح مختلط برای یک مسئله طراحی شبکه زنجیره تأمین انعطاف‌پذیر چهار مرحله‌ای و چند محصولی  با حمل و نقل هزینه ثابت سه‌بعدی ارائه شده است.»

شجاع ادامه داد: «مدل مربوطه سه حالت مختلف تحویل شامل تحویل عادی، تحویل مستقیم و حمل مستقیم را در نظر گرفته است. با توجه به پیچیدگی حل این مسئله و NP-hard بودن آن،  الگوریتم‌های فراابتکاری کلاسیک و تطبیق‌پذیر توسعه داده شد. نتایج نشان داد که الگوریتم بهینه‌سازی میرایی ارتعاش تطبیق‌پذیر عملکرد بهتری نسبت به سایر الگوریتم‌ها دارد.»

نویسنده این مقاله علمی از دکتر صابر ملاعلی‌زاده و دکتر صادق نیرومند به ترتیب اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان و مرکز آموزش عالی فیروزآباد فارس به‌دلیل همکاری و راهنمایی صمیمانه در نگارش این مقاله تشکر کرد.

به گزارش خبر روز، عباس شجاع مقاله دیگری با عنوان «الگوریتم‌های بهینه‌سازی یادگیری انسانی ساده‌شده تطبیق‌پذیر ترکیبی برای مسئله طراحی شبکه زنجیره تأمین با امکان حمل مستقیم» به رشته تحریر درآورده که برای چاپ در مجله Applied Soft Computing در حال بازنگری (revision) است.

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۷ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۵ خبرگزاری است. وی فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی و جامع شناختی صرف می‌کند. 

طراحی وبسایت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*