اخبار ویژه

  • شناسه : 19484
  • ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۹:۲۷
  • 112 بازدید
  • ارسال توسط :
پیام توئیتری قاتل سردار سلیمانی در حمایت از ناآرامی‌ها در ایران
پیام توئیتری قاتل سردار سلیمانی در حمایت از ناآرامی‌ها در ایران

پیام توئیتری قاتل سردار سلیمانی در حمایت از ناآرامی‌ها در ایران

رئیس‌جمهور آمریکا که دستور مستقیم ترور سردار سلیمانی را صادر کرده حالا با گرفتن ژست دروغین طرفداری از مردم ایران، در پیامی توئیتری از ناآرامی‌ها در ایران حمایت کرد. به گزارش خبر روز به نقل از روسیاالیوم، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه دخالت‌های خود در امور داخلی ایران، بار دیگر بر حمایت خود از […]

رئیس‌جمهور آمریکا که دستور مستقیم ترور سردار سلیمانی را صادر کرده حالا با گرفتن ژست دروغین طرفداری از مردم ایران، در پیامی توئیتری از ناآرامی‌ها در ایران حمایت کرد.

به گزارش خبر روز به نقل از روسیاالیوم، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه دخالت‌های خود در امور داخلی ایران، بار دیگر بر حمایت خود از ناآرامی‌ها در ایران تأکید کرد.

دونالد ترامپ که دولتش سیاست «فشار حداکثری» علیه ملت ایران را در دستور کار قرار داده و پس از خروج از برجام در اردیبهشت‌ماه ۹۷ از هیچ تلاشی برای تضعیف توان اقتصادی ایران فروگذار نکرده است، بامداد یکشنبه به وقت ایران در یک پیام توئیتری با گرفتن ژست دروغین طرفداری از مردم ایران مدعی شد: «من از ابتدای ریاست‌جمهوری خود، در کنار شما ایستاده‌ام و دولت من به حمایت از شما ادامه می‌دهد. ما اعتراضات شما را به دقت زیر نظر داریم و از شجاعت شما الهام می‌گیریم».

مردم ایران با توجه به اطلاع رسانی ناقص درباره سقوط هواپیمای اوکراینی آزرده خاطر هستند و خواستار توضیح به موقع مسئولین شده اند اما ترامپ سعی دارد با سوء استفاده از جو اجتماعی به وجود آمده به نفع ناآرامی‌ها قدم بردارد و افکار عمومی را در مقابل مسئولین قرار دهد.

وی با تکرار ادعاهای بی پایه و اساس و در اظهاراتی مداخله‌جویانه گفت که «نباید کشتار مجدد معترضان مسالمت‌آمیز رخ دهد یا اینترنت قطع شود. جهان نظاره‌گر است!».

ترامپ این ادعاها و اظهارات مداخله جویانه خود را ساعاتی پس از بازداشت موقت سفیر انگلیس در تهران در جریان تجمع عده‌ای در مقابل دانشگاه امیر کبیر توئیت کرد.

به گزارش خبر روز؛ در جریان تجمع جمعی از افراد در مقابل دانشگاه امیرکبیر در شامگاه شنبه، سفیر انگلیس در تهران که در میان تجمع حاضر و اقدام به سازماندهی و تحریک و هدایت برخی اقدامات رادیکال و ساختارشکنانه بود، برای ساعاتی بازداشت شد. مراتب اعتراض پس از بازداشت  به او گفته شد. این سفیر ساعاتی بعد آزاد شد، اما گفته می‌شود فردا احضار و موضوع پیگیری خواهد شد.

«دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس نیز بازداشت سفیر این کشور در تهران را نقض قوانین بین‎المللی دانست و مدعی شد: «بازداشت سفیر ما در تهران بدون هیچ توضیحی، نقض صریح قوانین بین‌المللی است».

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۶ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۴ خبرگزاری است. فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی صرف می‌کند. 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*