اخبار ویژه

  • شناسه : 24566
  • ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۳
  • 200 بازدید
  • ارسال توسط :
پیام استاندار لرستان به مناسبت فرا رسیدن هفته کارگر و روز معلم
پیام استاندار لرستان به مناسبت فرا رسیدن هفته کارگر و روز معلم

پیام استاندار لرستان به مناسبت فرا رسیدن هفته کارگر و روز معلم

واجبات مسلّم بر هر فرد مؤمن لزوم انجام كار برای تأمين زندگي خود و خانواده است. کار عبادت است و پیامبر اسلام که بر دست کارگر بوسه می‌زند، در این زمینه می‌فرماید: «عبادت هفت جزء دارد که با فضیلت ترین و ارزشمندترین جزء آن کسب درآمد حلال است».

به گزارش خبر روز از لرستان،در این پیام آمده است؛
واجبات مسلّم بر هر فرد مؤمن لزوم انجام کار برای تأمین زندگی خود و خانواده است. کار عبادت است و پیامبر اسلام که بر دست کارگر بوسه می‌زند، در این زمینه می‌فرماید: «عبادت هفت جزء دارد که با فضیلت ترین و ارزشمندترین جزء آن کسب درآمد حلال است».
در شرایطی که توسعه اقتصادی از مهمترین مسائل موجود کشور است، کارگران در خط مقدم جبهه اقتصادی و عرصه تولید کشور مشغول به فعالیت هستند و نقش اصلی را در این عرصه بر عهده دارند. سرمایه انسانی، که بخش اعظم آن ‌را کارگران بخش‌های مختلف اقتصاد تشکیل می‌دهد، می‌تواند موجبات رشد هر اقتصادی را فراهم کند. در سایه همین ظرفیت‌هاست که تحقق جهش تولید و در نهایت اقتصاد مقاومتی میسر می‌شود.
بر خود لازم می دانم ضمن عرض خسته نباشید به کلیه زحمتکشان این عرصه ، فرا رسیدن هفته کار و کارگر را به جامعه کارگری کشورمان به‌خصوص کارگران زحمت کش و پرتلاش استان و خانواده‌های معزز آنان تبریک عرض کنم.
از سوی دیگر، در آستانه روز معلم هستیم که ارزش والای این قشر بزرگ بر کسی پوشیده نیست. تقدیر از معلم، تقدیر از جایگاه بلند دانش و اندیشه است که محصول آن خردورزی و آموزه‌های اخلاقی است و راه رسیدن به آن از میان دستان معلمان که دلسوز و عاشق هستند می‌گذرد‌. نتیجه زحمات معلمان پیشرفت جامعه است و به همین خاطر هیچ‌ مقامی بالاتر از مقام معلم نیست.
اینجانب ضمن گرامیداشت سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری، به تمام معلمان و جهاگران عرصه علم که قدم در راه انبیا و پیامبران گذاشته‌اند، درود می‌فرستم و برای آنان و خانواده‌های‌شان آرزوی سلامتی و توفیق روزافزون دارم.
رجاء واثق دارم که آینده کشور به همت کارگران و زحمات معلمان روشن‌تر از پیش خواهد بود . ان‌شاءالله.

خادمی
استاندار لرستان

مهدی زکی پور

مهدی زکی پور سرپرست خبر روز در استان لرستان، بیش از ۷سال است که در عرصه مطبوعات فعالیت دارد. وی دارای سابقه فعالیت سیاسی و اجتماعی بوده و همچنین سردبیر هفته نامه های صدای لرستان و افق زاگرس نیز می باشد.

طراحی وبسایت

برچسب ها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*