اخبار ویژه

  • شناسه : 27682
  • ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۸:۱۰
  • 103 بازدید
  • ارسال توسط :
پیام استاندار لرستان به مناسبت روز جهانی محیط زیست
پیام استاندار لرستان به مناسبت روز جهانی محیط زیست

پیام استاندار لرستان به مناسبت روز جهانی محیط زیست

استاندار لرستان در پیامی روز جهانی محیط زیست و هفته ملی محیط زیست را به همه تلاشگران، دوست داران و حامیان محیط زیست تبریک گفت.

به گزارش خبر روز از لرستان، متن این پیام به شرح ذیل می باشد:
روز جهانی محیط زیست فرصت مناسبی است که اهمیت و ضرورت حفاظت از محیط زیست به عنوان بستر توسعه پایدار برای جمع بشری تبیین شود.
در شرایط کنونی جهان مسائل زیست محیطی برای دولت‌ها به عنوان یک چالش مهم و اثرگذار تبدیل شده که عدم توجه به آنها می‌تواند زندگی جوامع بشری را دچار مشکل کند.
در کشور ما بر طبق اصل پنجاهم قانون اساسی حفاظت از محیط زیست یک وظیفه همگانی است و تمام اقشار جامعه باید در امر حفاظت و صیانت از این موهبت الهی مشارکت نمایند.
خوشبختانه استان لرستان با داشتن طبیعت کم نظیر و تنوع زیستی غنی یکی از استان‌های برخوردار از این نعمت الهی است که باید قدر آن را دانسته و به منظور حفظ این میراث گرانبها تمام توان خود را به کار گیریم.
یکی از مواردی که متاسفانه در چند وقت اخیر محیط زیست کشور بالاخص استان‌های زاگرس نشین و استان لرستان را با چالش مواجه نموده، آتش سوزی جنگل ها و مراتع و تهدید تنوع زیستی و حیات گیاهی و جانوری می باشد.
با عنایت تأثیرات زیانبار آتش سوزی جنگل ها بر محیط زیست و زیستمندان و نیز تاکیدات ریاست محترم جمهور مبنی بر استفاده از تمام ظرفیت های مقابله ای و امدادی موجود و ممکن برای مقابله با رخداد احتمالی آتش سوزی، تمام ارگانها و نهادهای دولتی باید با بسیج تمام امکانات و حضور به موقع، از وقوع حریق در جنگل‌ها و مراتع پیشگیری نموده و در صورت رخداد آتش سوزی با تمام توان و تجهیزات به منظور اطفاء حریق اقدام نمایند.
اینجانب روز جهانی محیط زیست و آغاز هفته ملی محیط زیست را به همه تلاشگران واقعی این عرصه بالاخص کارکنان اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان، تشکل‌های مردم‌نهاد محیط زیستی، اصحاب رسانه و همه کسانی که به هر نحو در جهت حفاظت و حراست از محیط زیست و ترویج فرهنگ زیست محیطی اقدام می‌کنند تبریک عرض نموده و امیدوارم با هماهنگی تمام دستگاه‌های اجرایی استان و افزایش مشارکت های مردمی نسبت به حفاظت از محیط زیست به ویژه جنگل ها و مراتع و تنوع زیستی غنی استان لرستان کوشا بوده و گام های موثری برای حفاظت از این میراث گرانبها برداریم.

مهدی زکی پور

مهدی زکی پور سرپرست خبر روز در استان لرستان، بیش از ۷سال است که در عرصه مطبوعات فعالیت دارد. وی دارای سابقه فعالیت سیاسی و اجتماعی بوده و همچنین سردبیر هفته نامه های صدای لرستان و افق زاگرس نیز می باشد.

طراحی وبسایت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*