اخبار ویژه

  • شناسه : 18083
  • ۰۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷
  • 222 بازدید
  • ارسال توسط :
پلیس مسئول تصادفات نیست/ جان‌باختن ۲ نفر و معلولیت ۸ نفر در هر ساعت
پلیس مسئول تصادفات نیست/ جان‌باختن ۲ نفر و معلولیت ۸ نفر در هر ساعت
رئیس پلیس راهور ناجا:

پلیس مسئول تصادفات نیست/ جان‌باختن ۲ نفر و معلولیت ۸ نفر در هر ساعت

به گزارش خبر روز، سردار کمال هادیانفر در نشست طرح تابستانی و جلسه هم اندیشی اربعین با اشاره به آمارهای طرح تابستانی گفت: از آمارها راضی نیستیم چراکه کاهش ۱۲درصدی را پیش بینی می کردیم اما اتفاق نیفتاد و توان مضاعف نیاز دارد.در ایام نوروز ۱۷.۶ درصد کاهش تصادفات داشتیم اما بعد از نوروز کاهش […]

به گزارش خبر روز، سردار کمال هادیانفر در نشست طرح تابستانی و جلسه هم اندیشی اربعین با اشاره به آمارهای طرح تابستانی گفت: از آمارها راضی نیستیم چراکه کاهش ۱۲درصدی را پیش بینی می کردیم اما اتفاق نیفتاد و توان مضاعف نیاز دارد.در ایام نوروز ۱۷.۶ درصد کاهش تصادفات داشتیم اما بعد از نوروز کاهش چشمگیری نداشتیم.

سردار هادیانفر تاکید کرد: امروز پلیس مسئول تصادفات نیست و نباید اینطور وانمود شود که پلیس مسئول تصادفات است ما مدیریت ترافیک را براساس قانون برعهده داریم زیبنده کشور ما نیست ۲ نفر در هر ساعت جان خود را از دست دهند و ۸ نفر معلول شوند.

وی درباره طرح اربعین گفت: طرح اربعین از ۱۷ مهرماه تا ۳۰مهر آغاز می شود و پلیس در این ایام درحالت آماده باش است.  

وی ادامه‌داد: ساعت تردد در مرز خسروی تا ساعت ۱۴است و بعد از آن پذیرا نیستند البته در حال تلاش هستیم تا یه صورت ۲۴ساعته شود ۱۰استان به مرز خسروی نزدیک هستند و ما تلاش می کنیم مرز خسروی ۲۴ساعته شود و با این اقدام فشار بر مهران کمتر خواهد شد.

او افزود: ما احتمال افزایش تردد در مرزهای کشور را می دهیم پلیس راه در طول مسیر زائران خارجی که از مرزهای شرقی وارد می شوند را اسکورت می کنیم و احتمال می دهیم یک میلیون زائر از مرزهای شرقی وارد شوند.

وی ادامه داد: ۲۲۲۶ نیروی پلیس راهور را در طرح اربعین بکار می گیریم ۴۳۹۳ دستگاه خودرو و موتورسیکلت در این ایام استفاده می شوند و ۱۱۳۴۰ نیروی پیاده خواهیم داشت.

سردارهادیانفر با بیان اینکه اتوبوس ها باید معاینه فنی مجدد دریافت کنند خاطر نشان کرد: ۱۲هزار اتوبوس خواهیم داشت ۸هزار دستگاه بین شهری و یک هزار اتوبوس پشتیبان برای جابجایی مسافران مقرر شده اند همچنین ۳هزار اتوبوس شهرداری و نیروهای مسلح نیز در این ایام در جابجایی کمک می کنند. با استفاده از سامانه سپهتن در این ایام اتوبوسها را کنترل خواهیم کرد.

رییس پلیس راهور ناجا خاطرنشان کرد: در کنار اربعین بحث جاماندگان اربعین در شهرها را داریم که تمهیدات آن ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: از اورژانس می خواهیم تا از اورژانس هوایی نیز استفاده کنند. امداد و نجات پیش بینی لازم برای استفاده از یدک کش های سنگین داشته باشند.

او افزود: اقدامات خوبی در راهها از سوی راهداری صورت گرفته و امیدواریم دیگر اقدامات سریعتر انجام شود در حال نیز با افزایش چشمگیر تردد زائران به عراق مواجه هستیم و روزانه ۶۰هزار گذرنامه براساس اعلام پلیس گذرنامه چاپ می شود.

وی ادامه داد: تمهیدات ما باید در مسیر بازگشت هم خواهد بود تا با مشکل ترافیکی مواجه نشویم.به گفته هادیان فر سال گذشته ۲.۵میلیون زائر به عتبات و امسال با افزایش ۵۰ درصدی سفر مواجه هستیم.

او افزود: ۴۰۰دستگاه اتوبوس برای افرادی که دارای مشکل هستند از مرز خسروی یا چزابه کاپوتاژ خواهند شد و از مردم می خواهیم از ناوگان عمومی استفاده کنند بیشترین تصادفات ما و واژگونی ها در این ایام متعلق به خودروهای تک سرنشین بوده اند.

سردار هادیان فر همچنین تاکید کرد: در سال گذشته ۳۲۰۰نفر باعث مرگ بیش از ۱۴هزار نفر شده اند و از همین رو با تخلفات حادثه ساز برخورد خواهد شد.

طراحی وبسایت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*