اخبار ویژه

  • شناسه : 25371
  • ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۰
  • 92 بازدید
  • ارسال توسط :
پرداخت ۱۰۶ میلیارد تومان پاداش خوش مصرف‌های خانگی
پرداخت ۱۰۶ میلیارد تومان پاداش خوش مصرف‌های خانگی

پرداخت ۱۰۶ میلیارد تومان پاداش خوش مصرف‌های خانگی

به گزارش خبر روز به نقل از وزارت نیرو، مصطفی رجبی‌مشهدی، با بیان این که در سال ۹۸ تجربه موفقی در نحوه اعمال تعرفه‌های تشویقی برق به دست آمد، اضافه کرد: در سال گذشته بر اساس مصوبه دولت، تعرفه‌های تشویقی که برای اصلاح مدل مصرف مشترکان خانگی تدوین شده بود، نتایج بسیار خوبی داشت. وی در […]

به گزارش خبر روز به نقل از وزارت نیرو، مصطفی رجبی‌مشهدی، با بیان این که در سال ۹۸ تجربه موفقی در نحوه اعمال تعرفه‌های تشویقی برق به دست آمد، اضافه کرد: در سال گذشته بر اساس مصوبه دولت، تعرفه‌های تشویقی که برای اصلاح مدل مصرف مشترکان خانگی تدوین شده بود، نتایج بسیار خوبی داشت.

وی در این زمینه با بیان این که سال گذشته ۲۴ میلیون مشترک خانگی الگوی مصرف را رعایت و تنها مشمول ۷ درصد افزایش بهای مصرف برق شدند، تصریح کرد: با این حال ۵ میلیون مشترک نیز بودند که مصارف آنها بیش از الگوهای تعیین شده قرار داشت و در رده مشترکان پرمصرف قرار گرفتند. براساس مصوبه دولت و با هدف ایجاد انگیزه برای کاهش مصرف، به تعرفه برق این دسته از مشترکان پرمصرف، ۱۶ درصد دیگر اضافه شد.

سخنگوی صنعت برق به گروهی از مشترکان نیز اشاره کرد که علاوه بر رعایت الگوی مصرف، در دوره تابستان، نسبت به کاهش مصرف برق خود نیز اقدام کرده بودند.

به گفته این مقام مسؤول سال گذشته ۸ میلیون مشترک خانگی نه تنها الگوهای تعیین شده را رعایت کردند، بلکه در فصل تابستان، مصرف برق خود را کاهش دادند. به این گروه از مشترکان ۱۰۶ میلیارد تومان پاداش اختصاص یافت که در قبوض برق آنها لحاظ و در عمل از هزینه برق آنها کاسته شد.

رجبی‌مشهدی همچنین گفت: با توجه به تجربه موفق سال گذشته، مصوبه دولت امسال نیز اجرایی خواهد شد و مشترکانی که الگوی تعیین شده را رعایت کنند تنها مشمول ۷ درصد افزایش تعرفه خواهند شد و به بهای برق مشترکان پرمصرف ۱۶ درصد دیگر نیز اضافه می‌شود. آمارهای صنعت برق نشانگر آن است که حدود ۸۵ درصد از مشترکان خانگی در رده مشترکانی هستند که براساس الگوهای تعیین شده برق مصرف می‌کنند و صرفاً مشمول ۷ درصد افزایش بهای برق مصرفی خواهند شد.

وی افزود: مشترکان پرمصرف نیز می‌توانند با رعایت راهکارهای ساده‌ای که توسط شرکت‌های برق اعلام می‌شود، مصرف برق خود را کاهش و در رده مشترکان خوش مصرف قرار گیرند و حتی از پاداش همکاری نیز بهره‌مند شوند. از جمله راهکارهای ساده کاهش مصرف می‌توان به تنظیم درجه کولرهای گازی در دمای ۲۴ تا ۲۵ درجه، استفاده از دور کند کولرهای آبی، بهره گیری از نور طبیعی و خاموش کردن لامپ‌های اضافی در طی روز اشاره کرد.

طراحی وبسایت