اخبار ویژه

  • شناسه : 16166
  • ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
  • 213 بازدید
  • ارسال توسط :
پتروشیمی ها در بازسازی زیرساختهای شهرستان حمیدیه کمک می‌کنند
پتروشیمی ها در بازسازی زیرساختهای شهرستان حمیدیه کمک می‌کنند

پتروشیمی ها در بازسازی زیرساختهای شهرستان حمیدیه کمک می‌کنند

به گزارش خبرنگار خبر روز از بندرماهشهر، مدیرعامل و تنی چند از مسئولین این سازمان از مناطق تابعه شهرستان حمیدیه بازدید کردند. براساس این گزارش و بنا به گفته ی فرماندار شهرستان حمیدیه، این مناطق در جریان سیل فروردین ماه، بیشترین آسیب را دیده بودند و خسارت سیل در برخی از این روستاها به حدی […]

به گزارش خبرنگار خبر روز از بندرماهشهر، مدیرعامل و تنی چند از مسئولین این سازمان از مناطق تابعه شهرستان حمیدیه بازدید کردند.
براساس این گزارش و بنا به گفته ی فرماندار شهرستان حمیدیه، این مناطق در جریان سیل فروردین ماه، بیشترین آسیب را دیده بودند و خسارت سیل در برخی از این روستاها به حدی بوده که بخشی از منازل مسکونی مردم دیگر قابل سکونت نیست.
سید امید شهیدی نیا، در خلال این بازدید اظهارکرد: با توجه به گرمای شدید هوا، به درخواست استاندار خوزستان، تعدادی کانکس کولر دار توسط شورای راهبردی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی تهیه و به مردم این منطقه اهدا شد.
وی که جهت بازدید میدانی از این مناطق و نحوه ی توزیع کمکها به مردم در منطقه حضور یافته بود، وی افزود: ما و سایر مدیران مرتبط، شخصا در این منطقه حاضر شدیم تا اگر کمبودی وجود دارد از نزدیک ارزیابی کنیم.
شهیدی نیا ادامه داد: پس از کنترل بحران سیل، در حال حاضر دغدغه ی اصلی، بازسازی روستاهای آسیب دیده است. ما در مجموعه ی شورای راهبردی صنعت پتروشیمی، برنامه ریزی کرده‌ایم که در این زمینه بصورت مشارکتی با کمک واحدهای معین و نهادهای ذیربط، در قالب مسئولیت اجتماعی که بر عهده داریم، بخشی از بازسازی این روستاها و زیرساختهای آنها را بر عهده بگیریم.
فرماندار حمیدیه در این بازدید، ضمن تشکر از کمکهای متنوع شرکتهای پتروشیمی به این شهرستان، گفت: توجه استاندار و امداد رسانی های منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی به شهرستان ما و سایر مناطق سیل زده، جان تازه ای به مردم ما داد و نمونه ای از این کمکها، کانکسهای کولر داری است که در این فصل گرم به مردم اهدا شده اند.
هاشمی، افزود: پیش از این، شرکتهای پتروشیمی ماهشهر با تامین گونی برای احداث سیل بند، تامین ماشین آلات سنگین، پکیج های بهداشتی، خاروبار خشک و تهیه و توزیع غذای گرم بین مردم، بسته ای کامل و گسترده از کمکها را به مقتضای شرایط در اختیار مردم قرار دادند.
روستای حمدان سنجه از ۱۵ فروردین سال جاری دچار سیل شد و ارتفاع آب به قدری زیاد بود که متعاقب آن مردم روستا خانه و زندگی خود را ترک کردند. از میان ۱۳ روستای آب گرفته شهرستان حمیدیه، ۶ روستا آسیب بیشتری دیدند و روستای حمدان سنجه بیشترین خسارت را دیده است.

.

.

.

ناصر حکیمی

ناصر حکیمی، خبرنگار خبر روز در شهرستان های هندیجان، بندر ماهشهر، امیدیه، شادگان، آبادان، سوسنگرد و آغاجاری است. وی بیش از ۸ سال سابقه فعالیت خبری در حوزه های سیاسی و اجتماعی را داراست. 

طراحی وبسایت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*