اخبار ویژه

  • شناسه : 1409
  • ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۰
  • 581 بازدید
  • ارسال توسط :
پاسخ بی‌رحمانه ایران به گستاخی آمریکا در خلیج فارس
پاسخ بی‌رحمانه ایران به گستاخی آمریکا در خلیج فارس

پاسخ بی‌رحمانه ایران به گستاخی آمریکا در خلیج فارس

دو مقام آمریکایی به شبکه فاکس‌نیوز اعلام کردند که یک ناوشکن نیروی دریایی آمریکا روز دوشنبه هفته جاری در خلیج‌فارس یک رویارویی نزدیک با شناورهای تندرو ایران داشتند.

به گزارش خبر روز به نقل  از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، یک کارشناس نظامی روس در گفتگو با اسپوتنیک گفت: “آمریکا در حال تحریک ایران در آب های خلیج فارس است و طبیعی است که ایرانی ها خلیج فارس را مال خود می دانند. آنها می خواهند در محدوده آب های آن احساس آرامش و امنیت کنند.”

این کارشناس روس افزود: “برخورد ایران هوشمندانه و از روی تجربه است به گونه ای که این نحوه برخورد در منطقه خلیج فارس آمریکایی ها را از ارتکاب هر گونه حماقتی بازداشته است. این نحوه تعامل ایران در خلیج فارس باعث شده تا آمریکا در خود احساس ضعف و ترس کند و به اقدامات تحریک آمیز روی آورد.”

وی افزود: “ایران با همین نحوه برخوردها و درک عالی از اوضاع منطقه، به گستاخی اخیر آمریکا در خلیج فارس و به حماقت این کشور پاسخ بی رحمانه ای داد.” گفتنی است که دو مقام آمریکایی به شبکه فاکس‌نیوز اعلام کردند که یک ناوشکن نیروی دریایی آمریکا روز دوشنبه هفته جاری در خلیج‌فارس یک رویارویی نزدیک با شناورهای تندرو ایران داشتند.

طبق گزارش فارس، این مقامات آمریکایی اعلام کردند که کشتی ایران به ناوشکن «یو اس اس میهن» آمریکا در خلیج‌فارس نزدیک شده است. این گزارش ادامه می‌دهد، که میهن به منظور جلوگیری از برخورد با کشتی‌های جنگی ایران، تغییر مسیر داده است و آژیر خطر را به صدا درآورده است و منورهایی را شلیک کرده است.

بنا بر این گزارش، کشتی ایران جلوتر از فاصله یکهزار یاردی از ناوشکن آمریکا نیامده است و هیچ گلوله‌ای برای هشدار و  اخطار شلیک نکرده است. به گفته ارتش آمریکا، در سال ۲۰۱۶ دستکم ۳۵ مرتبه کشتی‌های جنگی نیروی دریایی آمریکا با کشتی‌های ایران رویارویی داشته‌اند.

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۷ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۵ خبرگزاری است. وی فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی و جامع شناختی صرف می‌کند. 

طراحی وبسایت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*