اخبار ویژه

  • شناسه : 4033
  • ۰۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۷
  • 3730 بازدید
  • ارسال توسط :
ویدئو / نسخه واقعیت افزوده بازی سوپرماریو به طرز خطرناکی سرگرم کننده است
ویدئو / نسخه واقعیت افزوده بازی سوپرماریو به طرز خطرناکی سرگرم کننده است

ویدئو / نسخه واقعیت افزوده بازی سوپرماریو به طرز خطرناکی سرگرم کننده است

خبر روز / تکنولوژی به حدی پیشرفت کرده که دیگر می توان بازی های دوران کودکی را وارد دنیای واقعی کرد. شاید نسخه واقعیت افزوده بازی سوپرماریو چیزی دور از انتظار بود، اما اطلاعات منتشر شده از آن نه تنها گیمرها بلکه تمام طرفداران تکنولوژی را شگفت زده کرده است. آقای Abhishek Singh، یکی از […]

خبر روز / تکنولوژی به حدی پیشرفت کرده که دیگر می توان بازی های دوران کودکی را وارد دنیای واقعی کرد. شاید نسخه واقعیت افزوده بازی سوپرماریو چیزی دور از انتظار بود، اما اطلاعات منتشر شده از آن نه تنها گیمرها بلکه تمام طرفداران تکنولوژی را شگفت زده کرده است.

آقای Abhishek Singh، یکی از بازیسازان خوش ذوق این صنعت، مرحله اول بازی سوپرماریو براس را به سبک اول شخص و با تکنولوژی واقعیت افزوده پیاده سازی کرده. او خودش لباس ماریو را پوشید و در سنترال پارک نیویورک سیتی به سر و کله زدن گومباها و مربع های پیکسلی پرداخت.

با وجود آنکه نسخه واقعیت افزوده بازی سوپرماریو کمی خطرناک است، اما یک دستاورد بزرگ و ارزشمند برای تکنولوژی هلولنز شرکت مایکروسافت به حساب می آید. ویدیو بالا، که از طریق خود هلولنز گرفته شده و دوربین دوم نیز در حال فیلم برداری از حرکات Singh است، می تواند دید درستی نسبت به یک بازی واقعیت افزوده به شما بدهد.

تپه های پیکسلی، دشمنان پر جنب و جوش، آسمان پر از ابرها و جعبه های مکعب شکل و بسیاری از المان های دیگر روبروی چشمانتان ظاهر می شود. با استفاده از حرکات بدن و دست می توانید گومباهای دوست داشتنی را نابود کنید، گلوله آتشین به دشمنان خود پرتاب کنید یا از موانع عبور کنید. در نهایت نیز هدف بازی گرفتن پرچم معروف این سری و وارد شدن به قلعه است.

در همان زمان که Singh مشغول سر و کله زدن با دنیای پیکسلی ماریو است، مردم نیز وارد صحنه می شوند و از دیدن ماریو که یک وسیله گران قیمتی که روی صورتش قرار گرفته متعجب می شوند.

هنگامی که وارد قلعه شده، توسط سه دیوار نارنجی رنگ احاطه می شود که فقط Singh می تواند ببیند. در همان حال نیز مردم در حال قدم زدن و هواخوری هستند؛ تناقض جالبی است!

این پروژه واقعیت افزوده برای موفق شدن باید یک سری مسائل را رعایت کند؛ مثلاً میزان کنترل بازیکن روی محیط تا چقدر است؟ هر چه باشد، تکنولوژی به کار شده قابل تحسین است.

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۷ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۵ خبرگزاری است. وی فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی و جامع شناختی صرف می‌کند. 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*