اخبار ویژه

  • شناسه : 15302
  • ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶
  • 229 بازدید
  • ارسال توسط :
وزیر اقتصاد: تصمیم بنزینی دولت در آستانه نهایی‌شدن است
وزیر اقتصاد: تصمیم بنزینی دولت در آستانه نهایی‌شدن است

وزیر اقتصاد: تصمیم بنزینی دولت در آستانه نهایی‌شدن است

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان "بنزین سرمایه کشور است و باید از هدررفت آن جلوگیری کنیم" گفت: بر همین اساس دولت در آستانه تصمیم‌گیری نهایی در این زمینه است.

به گزارش خبر روز، فرهاد دژپسند در حاشیه نشست با مجمع کارآفرینان در مصاحبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات در دست اجرا برای اصلاح نظام بانکی گفت: همچنین شیوه‌نامه‌ای را برای اجرای بانکداری دیجیتال در کشور دادیم که خیلی از روندها را اصلاح خواهد کرد.

وزیر اقتصاد افزود: وزارتخانه پیشنهادی را برای نحوه واگذاری و فروش دارایی‌های مازاد بانک‌های دولتی ارائه کرده که در جلسه چهارشنبه دولت مطرح می‌شود.

وی درباره ادغام بانکهای نظامی گفت این کار در حال انجام است و قدم به قدم پیش می‌رود و تاکنون به‌خوبی انجام شده است.

دژپسند در پاسخ به سؤالی در خصوص زمان ارائه لایحه سی‌جی‌تی گفت این لایحه در آستانه نهایی شدن است و تا خرداد از وزارت اقتصاد ارسال می‌شود.

وی درباره زمان برگزاری جلسه هیئت واگذاری گفت جلسه آینده این هیئت برای بررسی راهکارهای عملی برون‌رفت از آسیب‌های فعلی دوشنبه آینده برگزار می‌شود.

دژپسند در پاسخ به سؤالی درباره وجود یارانه‌های پنهان گفت مدیریت این موضوع از جمله یارانه سوخت و انرژی باید به‌گونه‌ای باشد که رفاه جامعه به‌ویژه اقشار در دهک اول تا هفتم دچار آسیب نشود.

وی افزود: از طرفی بنزین سرمایه کشور است و باید از هدررفت آن جلوگیری کنیم که بر همین اساس دولت در آستانه تصمیم‌گیری نهایی در این زمینه است.

وزیر اقتصاد با اشاره به نشست امروز با فعالان اقتصادی و کارآفرینان گفت در این نشست موضوعاتی مثل مالیات، بیمه، بانک، گمرک و سرمایه‌گذاری مطرح و موانع موجود بررسی شد و در خیلی از موارد از گذشته کارگروه مورد نظر تشکیل شده است.

وی ادامه داد قرار شد برای توسعه بازار و تأمین مالی بنگاه‌های اقتصادی وزارت اقتصاد کمک کند و تأکید بر این بود تا کارگروهی برای تأمین مالی بنگاه‌ها از طریق بازار سرمایه تشکیل شود.

دژپسند با بیان اینکه از ۴۰ میلیارد دلار صادرات فقط ۱۰ میلیارد دلار به چرخه اقتصاد بازگشته است گفت از طرفی بخش خصوصی باید کمک کند تا ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصاد بازگردد.

وی گفت موضوع مالیات بر ارزش افزوده نیز با تصویب نهایی در مجلس بخش قابل‌توجهی از مشکلات مربوط به آن حل خواهد شد.

وزیر اقتصاد درباره مسائل گمرکی اضافه کرد بازرگانانی که کارت طلایی دارند باید در مدت ۲۴ ساعت امور مربوط به گمرک آنها انجام شود.

امیر حیدری

سردبیر خبر روز، مدیر فروش و تبلیغات شرکت رایسام، دارای سابقه ۱۵ ساله در برنامه نویسی وب، مشاوره در تبلیغات اینترنتی و فروش است. مدت ۸ سال است که در وبسایت های خبری با موضوعات تکنولوژی قلم می‌زند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*