اخبار ویژه

  • شناسه : 25365
  • ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۹
  • 128 بازدید
  • ارسال توسط :
واریز ۳۵۰ میلیون تومان به حساب میراث فرهنگی برای ترمیم قلعه فلک الافلاک
واریز ۳۵۰ میلیون تومان به حساب میراث فرهنگی برای ترمیم قلعه فلک الافلاک
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان:

واریز ۳۵۰ میلیون تومان به حساب میراث فرهنگی برای ترمیم قلعه فلک الافلاک

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان از واریز 350 میلیون تومان به حساب اداره کل میراث فرهنگی برای ترمیم قلعه فلک افلاک خبر داد.

به گزارش خبر روز از لرستان،سمانه حسن پور در بازدید از نواحی آسیب دیده قلعه فلک افلاک و آثار تاریخی اطراف قلعه در جریان زلزله اخیر، اظهار داشت: آسیب ها در سطوح مختلف قلعه فلک افلاک به خوبی دیده می شود و قطعاً قلعه فلک الافلاک به عنوان نماد تاریخ و فرهنگ لرستان است که امروزه وظیفه ما، حفاظت کامل از این بنای تاریخی است.

وی در ادامه بیان داشت: این آثار تاریخی برای استان ما بسیار با اهمیت است و همه تلاشمان را در حفظ، مرمت و استحکامش، خواهیم نمود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با بیان اینکه قلعه همیشه یکی از مهمترین پروژه‌ها بوده، گفت: گفتگویی با آقای مهندس قاسمی مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان داشتیم که قرار براین شد طرح مرمت قلعه تا دوماه دیگر آماده شود.

حسن پور بیان کرد: اعتبار لازم برای مرمت اضطراری قلعه و بناهای اطراف آن، طی یک برآورد خیلی سریع توسط کارشناسان سازمان میراث فرهنگی استان صورت گرفته و این اعتبار به امید خدا تامین خواهد شد.

وی در پایان افزود: زلزله اخیر خسارات هایی را به قلعه، موزه های اطراف و آثارهای تاریخی وارد کرد و حسب دستور دکتر خادمی استاندار محترم لرستان، مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان برای مرمت آنها امروز به حساب میراث فرهنگی و گردشگری استان واریز شد.

طراحی وبسایت

برچسب ها

مطالب مشابه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*