اخبار ویژه

  • شناسه : 15539
  • 09 می 2019 - 14:45
  • 138 بازدید
  • ارسال توسط :
واتس‌اپ تا پایان سال به پشتیبانی از این گوشی‌ها پایان می‌دهد
واتس‌اپ تا پایان سال به پشتیبانی از این گوشی‌ها پایان می‌دهد

واتس‌اپ تا پایان سال به پشتیبانی از این گوشی‌ها پایان می‌دهد

پس از شکست سنگین سیستم عامل ویندوز فون در بازار رقابت و به اتمام رسیدن پشتیبانی مایکروسافت از این سیستم عامل، حال نوبت به توسعه دهندگان اپلیکیشن‌ها رسیده است تا به پشتیبانی خود از ویندوز فون پایان دهند. تیم توسعه پیام رسان محبوب واتساپ به تازگی اعلام کرده است که تا پایان سال 2019 به پشتیبانی از ویندوز فون خاتمه خواهد داد.

خبر روز / پس از شکست سنگین سیستم عامل ویندوز فون در بازار رقابت و به اتمام رسیدن پشتیبانی مایکروسافت از این سیستم عامل، حال نوبت به توسعه دهندگان اپلیکیشن‌ها رسیده است تا به پشتیبانی خود از ویندوز فون پایان دهند. تیم توسعه پیام رسان محبوب واتساپ به تازگی اعلام کرده است که تا پایان سال ۲۰۱۹ به پشتیبانی از ویندوز فون خاتمه خواهد داد.

واتساپ در سال ۲۰۱۷ به پشتیبانی از سیستم عامل بلکبری خاتمه داد و حال حاضر از اندروید نسخه ۲٫۳٫۳ به قبل نیز پشتیبانی نمی‌کند؛ همچنین در سال ۲۰۱۶ واتساپ به پشتیبانی از نسخه هفتم ویندوز فون پایان داده بود. به گفته تیم توسعه واتساپ، از تاریخ ۳۱ دسامبر ۲۰۱۹ پشتیبانی از ویندوز فون به پایان خواهد رسید و دیگر هیچ بروزرسانی برای آن عرضه نخواهد شد. تیم توسعه واتساپ در سال گذشته میلادی به طور رسمی پشتیبانی از نسخه هشتم ویندوز فون را متوقف کرد، حال با توجه به شکست سنگین این سیستم عامل و تولید نشدن گوشی‌های جدید بر پایه ویندوز فون، تیم واتساپ تصمیم گرفته است تا به پشتیبانی از تمام نسخه‌های این سیستم عامل پایان دهد و دیگر هیچ بروزرسانی برای آن‌ها عرضه نخواهد شد.

در حالی که واتساپ تصمیم به خاتمه پشتیبانی از ویندوز فون دارد، گزارش‌ها نشان می‌دهد که تیم توسعه این واتساپ در حال کار بر روی نسخه UWP این پیام رسان برای دستگاه‌های ویندوزی است. توسعه دهندگان می‌توانند با استفاده از Universal Windows Platform برنامه‌های خود را به راحتی بر روی تمام دستگاه‌های ویندوزی اجرا کنند. در حال حاضر نسخه فعلی ویندوز فون از قابلیت UWP پشتیبانی می‌کند و در صورتی که این خبر حقیقت داشته باشد علاوه بر کاربران ویندوز فون، کاربران نسخه دسکتاپ ویندوز هم می‌توانند به واتساپ دسترسی داشته باشند.

سخنگوی تیم توسعه واتساپ در بیانیه‌ای اعلام کرد که با توجه به تصمیم مایکروسافت مبنی بر پایان پشتیبانی از ویندوز فون در ماه دسامبر سال گذشته میلادی، تیم واتساپ تصمیم گرفته است تا آخرین بروزرسانی خود را برای ویندوز فون در ماه ژون عرضه کند و پس از آن تا انتهای سال ۲۰۱۹ به پشتیبانی از این سیستم عامل موبایلی ادامه خواهد داد. در حال حاضر هیچ خبر رسمی بیشتری در خصوص نسخه UWP واتساپ منتشر نشده است و زمان دقیق عرضه رسمی آن مشخص نیست.

امیر حیدری

سردبیر خبر روز، مدیر فروش و تبلیغات شرکت رایسام، دارای سابقه ۱۴ ساله در برنامه نویسی وب، مشاوره در تبلیغات اینترنتی و فروش است. مدت ۷ سال است که در وبسایت های خبری با موضوعات تکنولوژی قلم می‌زند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*