اخبار ویژه

  • شناسه : 17543
  • ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۴
  • 478 بازدید
  • ارسال توسط :
همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی در مسجدسلیمان برگزار می شود
همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی در مسجدسلیمان برگزار می شود

همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی در مسجدسلیمان برگزار می شود

به گزارش خبر روز؛ تجمع بزرگ شیرخوارگان حسینی، همزمان با سراسر کشور جمعه ششم محرم (۱۵ شهریورماه) در مسجدسلیمان برگزار می شود. همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی در مسجدسلیمان با حضور مادران، کودکان و عموم مردم ساعت ۸:۳۰ صبح در مصلای نماز جمعه این شهرستان برگزار می گردد. در این مراسم معنوی شیرخوارگان حسینی با حضور مادران […]

به گزارش خبر روز؛ تجمع بزرگ شیرخوارگان حسینی، همزمان با سراسر کشور جمعه ششم محرم (۱۵ شهریورماه) در مسجدسلیمان برگزار می شود.

همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی در مسجدسلیمان با حضور مادران، کودکان و عموم مردم ساعت ۸:۳۰ صبح در مصلای نماز جمعه این شهرستان برگزار می گردد.

در این مراسم معنوی شیرخوارگان حسینی با حضور مادران و فرزندانی که ملبس به لباس نمادین حضرت علی اصغر (ع) هستند و با پیشانی بندهای قرمز و سبز و با نوشته هایی با نام مقدس یا حسین (ع) و علی اصغر (ع) گرد هم جمع می شوند و به یاد فرزند شیرخواره این امام همام عزاداری و سینه زنی می کنند .
ذاکران اهل بیت (ع) هم در رثای شهادت طفل معصوم و ۶ ماهه حضرت رباب (س) ذکر مصیبت می کنند و مادران با بلند کردن کودکانشان روی دستان خود ، ناله لبیک یا حسین سر می دهند.همایش شیرخوارگان حسینی یکی از مناسک مذهبی است که به یاد کودکان شهید واقعه عاشورا از سال ۱۳۸۲ در ایران و کشورهایی همچون هند، پاکستان، بحرین، عراق، عربستان، ترکیه و افغانستان برگزار می‌شود.

هدف از برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی رساندن پیام مظلومیت امام حسین(ع) و حضرت علی‌اصغر(ع) و طفل شیرخوار حضرت سید الشهدا (ع) به جهانیان و آشنایی آنان با نهضت عاشورایی است .

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۷ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۵ خبرگزاری است. وی فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی و جامع شناختی صرف می‌کند. 

طراحی وبسایت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*