اخبار ویژه

  • شناسه : 1118
  • ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۹
  • 415 بازدید
  • ارسال توسط :
هشدار شدیدالحن کره‌شمالی به چین
هشدار شدیدالحن کره‌شمالی به چین

هشدار شدیدالحن کره‌شمالی به چین

خبرگزاری یونهاپ گزارش داد که رسانه رسمی کره شمالی درباره پیونگ‌یانگ از سوی پکن هشدار داده و اعلام کرده است که این اقدام «عواقب فاجعه‌باری» بر روابط دوجانبه دو کشور خواهد داشت.

به گزارش خبر روز، این هشدار روز شنبه در خبرگزاری رسمی کره شمالی منتشر شده است.

این اقدام از سوی رسانه‌های کره شمالی بسیار نادر است که از چین انتقاد کنند اگرچه در این هشدار که تاریخ آن به روز جمعه بازمی‌گردد به طور مستقیم نام چین برده نشده است.

در این هشدار آمده است: کشور همسایه کره شمالی در صورت همراهی با اقدامات آمریکا در تحریم پیونگ یانگ، با عواقب فاجعه‌باری روبه‌رو خواهد شد.

«سی.ان.ان» نیز روز پنجشنبه گزارش داد که در پی افزایش تهدیدات کره شمالی برای انجام حمله پیشدستانه، چین ارتش خود را در حالت آماده‌باش قرار داده است.

پیش از این نیز سی.ان.ان به نقل از مقامات آمریکا گزارش داد که نیروی هوایی چین روز چهارشنبه جنگنده‌های خود را در حالت آماده‌باش کامل قرار داده است و عملیات تعمیرات و نگهداری نیز در راستای آماده‌سازی این جنگنده‌ها با شدت بیشتری دنبال می‌شود.

در پی آزمایش‌های موشکی اخیر کره شمالی و نیز اعلام مقامات آمریکا درباره اعزام ناوگروه جنگی کارل وینسون به شبه‌جزیره کره، تنش‌ها میان کره شمالی و آمریکا شدت یافته و مقامات دو کشور بارها یکدیگر را به حمله نظامی و حمله پیشدستانه تهدید کرده‌اند.

 

امیر حیدری

سردبیر خبر روز، مدیر فروش و تبلیغات شرکت رایسام، دارای سابقه ۱۴ ساله در برنامه نویسی وب، مشاوره در تبلیغات اینترنتی و فروش است. مدت ۷ سال است که در وبسایت های خبری با موضوعات تکنولوژی قلم می‌زند.

بیشتر بخوانید»  جلسه مدیریت بحران شهرستان دشت آزادگان برگزار شد

برچسب ها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*