اخبار ویژه

  • شناسه : 27940
  • ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۵:۱۰
  • 225 بازدید
  • ارسال توسط :
نگرانی مردم اندیکا از رویت دراکولا
نگرانی مردم اندیکا از رویت دراکولا

نگرانی مردم اندیکا از رویت دراکولا

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اندیکا به بررسی مشاهده حشره دراکولا که با عث نگرانی مردم این شهرستان شد پرداخت.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اندیکا به بررسی مشاهده حشره دراکولا که باعث نگرانی مردم این شهرستان شد پرداخت.

وحید کاظمی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اندیکا در گفت‌وگو با خبر روز، گفت: طی گزارش بهورز روستای اسلام آباد مبنی بر شیوع گزش یک نوع حشره و وجود ضایعات پوستی و ایجاد خارش در محل ضایعه، بلافاصله تیم بهداشتی متشکل از پزشک، کارشناس حشره شناسی و بهورز به محل اعزام و به بررسی جمعیت تحت پوشش پرداختند، در این بررسی مشخص شد که عامل ایجاد ضایعه حشره‌ای بنام دراکولا است.

او افزود:‌ این نوع حشره که نام دیگر آن پدروس است که ایجاد گزش نمی کند بلکه پس از له شدن از سوی فرد ماده سمی بنام پدرین که در همولنف (خون حشرات) دراکولا وجود دارد با پوست تماس پیدا کرده و باعث ایجاد تاول می‌شود.

کاظمی بیان داشت: تاول‌هایی در یک زمینه بر روی پوست از مشخصات بارز سوسک دراکولاست که به آن اصطلاحاً درماتیت خطی گفته می‌شود.

 مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اندیکا  تصریح کرد: علائم ایجاد شده بر روی پوست بسته به میزان پدرین ریخته شده و میزان حساسیت پوست افراد دارد و این حشره بیشتر در شمال و جنوب (مناطق گرم و مرطوب) دیده می‌شود و شب‌ها اطراف چراغ‌ها و در روز در مناطق مرطوب هستند.

این مقام مسئول گفت: جای هیچگونه نگرانی جهت شهروندان  وجود ندارد و در صورت مشاهده این موارد به نزدیک‌ترین مرکز خدمات جامع سلامت مراجعه کنید.

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۷ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۵ خبرگزاری است. وی فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی و جامع شناختی صرف می‌کند. 

طراحی وبسایت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*