اخبار ویژه

  • شناسه : 15361
  • ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۸
  • 53 بازدید
  • ارسال توسط :
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری: کار برای هر فرد یک وظیفه اجتماعی است
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری: کار برای هر فرد یک وظیفه اجتماعی است

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری: کار برای هر فرد یک وظیفه اجتماعی است

نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری : کار برای هر فرد یک وظیفه اجتماعی محسوب می شود و سعادت دنیا و آخرت را در بردارد، از این رو شایسته است همه افراد، چه با هدف امرار معاش چه برای توسعه جامعه به کار و تلاش بپردازند.

به گزارش خبرنگار خبر روز از بندر ماهشهر، حضرت آیت الله محمد حسین احمدی شاهرودی در مراسم بزرگداشت روز کار و کارگر در محل پتروشیمی امیرکبیر ضمن تبریک این مناسبت اظهار داشت: کار برای هر فرد یک وظیفه اجتماعی است، در صورتی که جهت امرار معاش برای خانواده خود باشد که همانند جهاد در راه خداست و برای دفع دشمن است، چرا که ثابت شده است کسی که معاش نداشته باشد، دنیا ندارد، دنیا نداشته باشد به طور قطع آخرتش نیز در خطر است.

وی افزود: دنیا کشتزار آخرت است، خداوند نیز وعده داده که هر کس کار و تلاش کند، مزد خود را دریافت خواهد کرد، خداوند هم به آنهایی که برای دنیا کار می کنند و هم به آنهایی که برای آخرت کار می کنند کمک می کند، به این خاطر که توسعه اقتصادی و اجتماعی را موجب می شوند.

نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه با تاکید بر کار و تلاش و علم اندوزی خاطرنشان کرد: در آیه معروف “لیس الانسان الا ما سعی” تاکید خداوند بر انسان و کار انسان است نه تاکید بر مومن و کار مومن است، مصداق این آیه را می توان در موفقیت مردم اروپا و آمریکا در کار و اکتشافات مشاهده کرد که خداوند یاری گر آنها بوده است، چرا که همواره دست از کار و تلاش دست برنمی دارند.

حضرت آیت الله احمدی شاهرودی در پایان صحبت های خود بار دیگر به اهمیت موضوع کار و کارگری تاکید کرد و اظهار داشت: تلاش کارگران در تمامی عرصه ها به خصوص صنعت پتروشیمی و مجموعه صنعتی پتروشیمی امیرکبیر ستودنی است، مشهود است که گام های موثری برای بی نیازی اقتصاد کشورمان به بیگانگان برداشته اند، این مسیر بدون شک اجر دنیوی و اخروی را در برخواهد داشت. 

ناصر حکیمی

ناصر حکیمی، خبرنگار خبر روز در شهرستان های هندیجان، بندر ماهشهر، امیدیه، شادگان، آبادان، سوسنگرد و آغاجاری است. وی بیش از ۸ سال سابقه فعالیت خبری در حوزه های سیاسی و اجتماعی را داراست. 

بیشتر بخوانید»  ترغیب دختر افسرده به خودکشی در یکی از شبکه های اجتماعی

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*