اخبار ویژه

  • شناسه : 25945
  • ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱
  • 120 بازدید
  • ارسال توسط :
نظارت شورای فنی استان بر کیفیت اجرای پروژه ها ضروری است
نظارت شورای فنی استان بر کیفیت اجرای پروژه ها ضروری است

نظارت شورای فنی استان بر کیفیت اجرای پروژه ها ضروری است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت :پروژه بازسازی و احداث پل های طاق عباسعلی از توابع شهرستان پلدختر بایستی ظرف مدت دو هفته تعیین تکلیف شود در غیر اینصورت طبق موافقت اعضای شورا و مقررات پیمان با پیمانکار برخورد و ماده ۴۶ اعمال گردد .

به گزارش خبر روز از لرستان، مهندس گودرز امیری در جلسه شورای فنی استان، اظهار داشت: پل منطقه دوآب الشتر از دیگر طرح های عنوان شده در جلسه امروز بود که به پیمانکار مهلت دو ماهه جهت تکمیل طرح داده شد و مقرر گردید اداره کل راهداری تا انتخاب پیمانکار و تمهید مقدمات ایجاد حفاظ و ایمنی دائمی پل و راه مذکور نسبت به نصب گاردریل یا حفاظ مناسب در قسمت پرتگاه پل به صورت موقت اقدام و روکش آسفالت مسیر را طی سه ماه آینده به اتمام برساند.

وی تصریح کرد :اداره کل راهداری استان متعهد شد تا پایان خرداد ماه طبق برنامه زمانبندی شده مراحل تکمیل و افتتاح پل ریگ سفید که در سیل فروردین تخریب شده و همچنین بازگشایی بزرگراه خرم آباد – دورود را به انجام رساند.

معاون استاندار تصریح کرد: دستگاه های اجرایی مجاز به انعقاد قرارداد با آزمایشگاه مکانیک خاک بخش خصوصی که مجوز قانونی و تجهیزات و استانداردهای لازم را ندارند نمی باشند و قرار شد کمیته نظارت شورای فنی با هماهنگی کمیته فنی شورای استاندارد ، راه و شهرسازی ، سازمان برنامه و بودجه و نظام مهندسی آزمایشگاه های موجود را مورد بازدید و بررسی قرار داده و نتایج جهت اتخاذ تصمیم به شورای فنی ارسال شود.

گودرز امیری خاطر نشان کرد: به منظور بهره گیری از توان آزمایشگاه های مکانیک خاک استاندارد، لیست آزمایشگاههای دارای مجوز و تجهیزات و استاندارد لازم به دستگاه های اجرایی جهت عقد قرارداد ارسال شود.

مهندس امیری در پایان اظهار کرد: برگزاری مناقصات دستگاههای اجرایی بر مبنای فهرست بهای سال ۹۹ باید انجام شود مگر در مواردی که مبنای محاسبات ، برآورد و اسناد مناقصه توسط مشاور بر اساس فهرست ۹۸ صورت گرفته و مراحل قبلی مناقصه نیز انجام شده است و تغییر آن غیر ممکن یا موجب اتلاف وقت و صرف هزینه می‌شود.

مهدی زکی پور

مهدی زکی پور سرپرست خبر روز در استان لرستان، بیش از ۷سال است که در عرصه مطبوعات فعالیت دارد. وی دارای سابقه فعالیت سیاسی و اجتماعی بوده و همچنین سردبیر هفته نامه های صدای لرستان و افق زاگرس نیز می باشد.

طراحی وبسایت

برچسب ها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*