اخبار ویژه

  • شناسه : 34957
  • ۱۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۶
  • 99 بازدید
  • ارسال توسط :
نشست اصحاب رسانه با  نماینده رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی
نشست اصحاب رسانه با  نماینده رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی

نشست اصحاب رسانه با نماینده رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی

در این نشست نماینده‌ی شهرستان رامهرمز ضمن تشریح ابعاد اداری ،فنی و مالی پروژه پترو پالایش ابوالفارس به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند. به گزارش خبرنگار خبر روز ابراهیم متینیان در این جلسه افزودند که در حسن نیت و صداقت من با مردم رامهرمز و رامشیر همین بس که کلنگ زنی این پروژه ها در ماه […]

در این نشست نماینده‌ی شهرستان رامهرمز ضمن تشریح ابعاد اداری ،فنی و مالی پروژه پترو پالایش ابوالفارس به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

به گزارش خبرنگار خبر روز ابراهیم متینیان در این جلسه افزودند که در حسن نیت و صداقت من با مردم رامهرمز و رامشیر همین بس که کلنگ زنی این پروژه ها در ماه های پایانی دوره نمایندگی مجلس نبود بلکه در آغاز نمایندگی بنده است و بدین صورت تا جایی که توان داشته باشم وقتم را صرف راه اندازی این پروژه اشتغال زا و راهبردی میکنم و بنده آدم سیاسی نیستم و چپ و راست برای من مهم نیستند.

نماینده رامهرمز در ادامه عنوان کردند بنده در دوران انتخاباتی ام هیچ قولی به مردم رامهرمز و رامشیر نداده ام جز شعار چهار سال خدمات و وفاداری و در ایام انتخابات و اکنون دست خدا را در پیشبرد اموراتم به وفور می بینم.

ایشان در ادامه پیرامون ابعاد فنی پروژه عنوان کردند که به دلایل محرومیت منطقه ابوالفارس ،معاف از مالیات بودن و سبک بودن نفت منطقه ابوالفارس این ناحیه‌ به عنوان محل ساخت پترو پالایش انتخاب شدند. و ادامه دادند که در ۲۱ خرداد ماه ۹۹ در دیدار با وزیر نفت از ایشان تقاضای احداث پترو پالایش در منطقه ابوالفارس را کردم که در ۲۴ خرداد ماه با این پروژه موافقت شد و در ۴ تیر ماه موافقت اصولی این طرح با خوراک روزانه ۵۰ هزار بشکه از نفت سنگین چاهای پرنج و پارسی صادر شد و در جلسه مجدد با وزیر با طرح مشکلات نفت خام تخصیصی از چاهای مورد نظر خواستار استفاده از نفت چاه های ابوالفارس به دلیل ویژگی های نفتی بهتر و نزدیکی به منطقه تاسیس پترو پالایش را ارایه دادم که وزیر مجددا با این درخواست در ۲۵ تیر ماه ۹۹ موافقت می کند.

ابراهیم متینیان در ادامه صحبت های خود گفتند که برای راه اندازی این پروژه چندین بار هر روز با هواپیما به اهواز می آمدم و دوباره شب بر می‌گشتم زیرا اهمیت این طرح برای مردم را می دانستم.ما برای این پروژه تمامی ابعاد فنی و حقوقی را رعایت کردیم و حتی در جلسه ای با حضور استاندار خوزستان و شرکت مجری این کار تضمینات حقوقی لازم را هم گرفتم و ضمن تصویب برنامه زمان بندی قول ساخت این پروژه را در ۳۶ ماه از شرکت مذکور گرفتیم و سرانجام واگذاری عرصه اراضی ملی در ۲۵ مراداد ماه و جواز تاسیس این طرح در ۲۷ مراد از سوی صنعت و معدن استان خوزستان صادر می شود.

فرمانده سابق سپاه شهرستان رامهرمز افزودند که برای مکان یابی محل احداث این پروژه بیش از ۱۴ سایت شناسایی شدند که قریب به اتفاق به دلیل قرار گرفتن بر روی لایه های نفتی قابل واگذاری نبودند که در نهایت منطقه کنونی به دلیل داشتن ویژگی های لازم به عنوان محل طرح در نظر گرفته شد.

در ادامه نماینده مردم رامهرمز و رامشیر پیرامون مباحث مالی این پروژه عنوان کردند که مبلغ تخصیصی از سوی شرکت مذکور ۸۰۰ میلیون دلار برآورده شده است که قرار است از طرق آورده های شخصی و بانکی در صورت نیاز ساخته شود و این شرکت به دلیل روزمه خوبی که در ساخت پالایشگاه اندیمشک دارند از سوی ما نیز انتخاب شدند.

نماینده رامهرمز در پایان ضمن دعوت مردم به وحدت و یکپارچگی جهت توسعه شهرستان رامهرمز از آنها خواستند که اسیر فضاسازی عده ای قرار نگیرند و به فضل خدا علاوه بر این پروژه ،طرح های اشتغالزایی خوبی برای سایر مناطق در نظر گرفته شده است.

طراحی وبسایت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*