اخبار ویژه

  • شناسه : 14851
  • ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۹
  • 62 بازدید
  • ارسال توسط :
نخستین کارخانه تولید برق صنعتی کشور در فهرست آثار ملی کشور قرار گرفت
نخستین کارخانه تولید برق صنعتی کشور در فهرست آثار ملی کشور قرار گرفت

نخستین کارخانه تولید برق صنعتی کشور در فهرست آثار ملی کشور قرار گرفت

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان از ثبت ملی نخستین کارخانه تولید برق صنعتی کشور توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور خبر داد . 

به گزارش خبر روز؛ روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان ، مهندس قباد ناصری در تکمیل این خبر اظهار داشت : این کارخانه که هم اکنون به عنوان یکی از اجزای موزه گنجینه نفت بشمار می آید پس از طی تشریفات قانونی لازم به شماره ۴۱۲۱ در فهرست آثار ملی کشور توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور ثبت و به استانداری خوزستان نیز ابلاغ گردیده است . 
مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان ادامه داد : این کارخانه که در اوایل سالهای اکتشاف و شکل گیری صنعت نفت در منطقه تمبی در ۱۰ کیلومتری جنوب شرقی از مرکز شهر مسجدسلیمان احداث گردید دارای ۱۸ مگاوات قدرت تولید انرژی الکتریسیته بود و برق تولیدی آن توسط ۷ خط توزیع ۱۱ کیلو واتی به مناطق مورد نظر منتقل می شد . 
وی افزود : به علت افزایش نیاز در سال ۱۹۵۰ دو دستگاه توربین گازی در این کارخانه افزوده شد و این کارخانه تا اوایل دهه ۷۰ تأمین کننده برق مورد نیاز صنعت نفت بود اما در آن زمان و پس از سالها فعالیت فراتر از برآورد عمر ژنراتورها از مدار خدمت خارج شد . 
.

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۴ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۳ خبرگزاری است. فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی صرف می‌کند. 

بیشتر بخوانید»  برگزاری چهارمین اردوی جهادی بهداشتی درمانی نفتی ها در مسجدسلیمان

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*