اخبار ویژه

  • شناسه : 25608
  • ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۷
  • 176 بازدید
  • ارسال توسط :
منتشر کننده تصاویر جوانان خرم‌آبادی دستگیر شد
منتشر کننده تصاویر جوانان خرم‌آبادی دستگیر شد

منتشر کننده تصاویر جوانان خرم‌آبادی دستگیر شد

رئیس پلیس فتا لرستان گفت: فردی که با ایجاد پیج در شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به انتشار تصاویر جوانان خرم‌آبادی می‌کرد، دستگیر شد.

به گزارش خبر روز از لرستان، سرهنگ آرش ابراهیمی رییس پلیس فتا لرستان در تشریح این خبر گفت: تعدادی از شهروندان خرم‌آبادی با مراجعه به این پلیس مدعی شدند، گردانندگان یک پیج اینستاگرامی با انتشار تصاویر آن‌ها و انتساب القاب غیراخلاقی به دارندگان تصاویر موجب هتک حیثیت آن‌ها شده‌اند.

وی افزود: تعداد فالورهای صفحه ایجاد شده و میزان پست‌های منتشرشده به سرعت در حال افزایش بود که این موضوع نگرانی شکات را در پی داشت.

این مقام انتظامی بیان داشت: حساسیت ایجاد شده باعث شد تا تیمی متشکل از کارشناسان این پلیس جهت شناسایی گردانندگان ادمین تشکیل گردد که در کمتر از ۴۸ ساعت موفق به شناسایی و دستگیری دو نفر ادمین پیج شدند.

سرهنگ ابراهیمی ادامه داد: متهمان در بازجویی‌های اولیه منکر هرگونه ارتباط با پیج مربوطه شدند اما زمانی در برابر ادله محکم قرار گرفتن لب به اعتراف گشودند و هدف و انگیزه خود را سرگرمی عنوان کردند.

رییس پلیس فتا لرستان به تمامی افرادی که به هر نحو اقدام به هتک حیثیت در فضای مجازی می‌کنند هشدار داد و اعلام کرد: بر اساس قانون جرائم رایانه‌ای هر کس به‌وسیله سامانه‌های رایانه‌ای و فضای مجازی موجبات هتک حیثیت شهروندان را فراهم نماید افزون بر اعاده حیثیت به حبس و جزای نقدی محکوم می‌شود؛ و شهروندان در صورت هرگونه موارد مشکوک می‌توانند با حضور در پلیس فتا یا با مراجعه به سایت www.cyberpolice.ir  در قسمت گزارشات مردمی ثبت کنند.

مهدی زکی پور

مهدی زکی پور سرپرست خبر روز در استان لرستان، بیش از ۷سال است که در عرصه مطبوعات فعالیت دارد. وی دارای سابقه فعالیت سیاسی و اجتماعی بوده و همچنین سردبیر هفته نامه های صدای لرستان و افق زاگرس نیز می باشد.

طراحی وبسایت

برچسب ها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*