اخبار ویژه

  • شناسه : 32068
  • ۰۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹
  • 56 بازدید
  • ارسال توسط :
مطالعه و کتابخوانی در سبد خانواده ها قرار گیرد
مطالعه و کتابخوانی در سبد خانواده ها قرار گیرد

مطالعه و کتابخوانی در سبد خانواده ها قرار گیرد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت:مطالعه و کتابخوانی در سبد خانواده ها قرار گیرد.

به گزارش خبر روز از لرستان، دکتر محمود ثمینی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استانی اظهار کرد: در بحث فرهنگ و موضوعات مرتبط با آن، کتابخوانی را برای سرعت بخشیدن به آهنگ توسعه در اولویت قرار دهیم.
وی افزود: نقش کتابخانه ها در توسعه فرهنگی جوامع بسیار مهم است از این رو سرعت بخشی به امورات مربوط به کتابخانه ها در اولویت قرار گیرد.
ثمینی با تأکید بر لزوم قرار دادن فرهنگ مطالعه در سبد خانواده ها اضافه کرد: با تقویت، اصلاح و تعمیق در فرهنگ جامعه، سایر مسائل تحت تاثیر آن قرار می گیرد و زمینه توسعه فراهم می شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان ضمن اشاره به فرهنگ غنی مردم لرستان افزود: اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به آحاد جامعه زمینه بروزرسانی اطلاعات مردم در تمامی امور را فراهم می کند و ایجاد کتابخانه ها یکی از مهمترین اقدامات در این رابطه است.
وی با بیان اینکه دانایی، توانایی می آورد، تصریح کرد: تاکنون اقدامات خوبی برای ایجاد کتابخانه های عمومی در مناطق مختلف شهری و روستایی استان انجام شده است که منجر به استفاده مردم از آنها در اوقات فراغت می شود.
ثمینی خاطرنشان کرد: کشور ما امروز در دنیا حرف های زیادی برای گفتن در زمینه های علمی دارد که حاصل پیشرفت دانش و آگاهی است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با ذکر این نکته که بالاترین اثرگذاری باید در توسعه فرهنگی جامعه باشد، گفت: می توان با افزایش و تجهیز کتابخانه های عمومی در سطح شهرها و روستاها به این مهم نائل آمد.
وی بیان کرد: اداره کل کتابخانه های عمومی به عنوان یکی از دستگاه های متولی، نسبت به تهیه و ارسال کتاب به روستاها با برنامه ریزی و هدف گذاری اقدام کند.

مهدی زکی پور

مهدی زکی پور سرپرست خبر روز در استان لرستان، بیش از ۷سال است که در عرصه مطبوعات فعالیت دارد. وی دارای سابقه فعالیت سیاسی و اجتماعی بوده و همچنین سردبیر هفته نامه های صدای لرستان و افق زاگرس نیز می باشد.

طراحی وبسایت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*