اخبار ویژه

  • شناسه : 14266
  • 10 دسامبر 2018 - 19:57
  • 151 بازدید
  • ارسال توسط :
مشاور عرفات: ترور عرفات با موافقت سعودی انجام شد
مشاور عرفات: ترور عرفات با موافقت سعودی انجام شد

مشاور عرفات: ترور عرفات با موافقت سعودی انجام شد

فارس/ مشاور «یاسر عرفات» رئیس پیشین تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد ترور عرفات با موافقت سعودی صورت گرفت.

به گزارش خبر روز؛ «باسم ابوشریف» مشاور «یاسر عرفات» رئیس پیشین تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد ترور عرفات با موافقت سعودی و پس از دیداری میان «آرییل شارون» نخست‌وزیر وقت رژیم صهیونیستی و «جرج بوش پسر» (که از ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۹ رئیس‌جمهور آمریکا بود) صورت گرفت.
ابوشریف به خبرگزاری «شهاب» گفت: نظام سعودی موافقت خود را با ترور عرفات را اعلام کرده بود و به بوش پسر گفته بود او به مانعی در برابر صلح تبدیل شده است. 
وی افزود شارون به دیدار بوش در کاخ سفید رفت و به او گفت دیگر نمی‌تواند به قول سابقش یعنی عدم صدمه زدن به عرفات متعهد باشد زیرا او با حماس همکاری می‌کند و عملیات‌های حماس با موافقت او انجام می‌شود؛ بوش سکوت کرد و سرش را به نشانه موافقت (برای ترور عرفات) تکان داد.
ابوشریف تصریح کرد، روز بعد بوش با متحد خود سعودی تماس گرفت و آنها نیز با ترور عرفات موافقت کردند.
یاسر عرفات در ۱۱ نوامبر ۲۰۰۴ پس از چند هفته دوره درمانی در بیمارستانی در پاریس درگذشت.
گفته می‌شود نوع سم مورد استفاده در ترور عرفات «ثالیوم» نام دارد و به سختی میتوان این سم یا آثار و علایم آن را شناخت. سم مذکور بی‌بو و بی‌رنگ است و می‌توان آن را بدون اینکه دیده شود در غذا یا آب ریخت یا با استفاده از سرنگ در شریان و عروق یا پوست انسان تزریق کرد. 

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۶ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۴ خبرگزاری است. فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی صرف می‌کند. 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*