اخبار ویژه

  • شناسه : 18824
  • ۰۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۷
  • 244 بازدید
  • ارسال توسط :
مرمت ایل‌راه رگ منار در اندیکا آغاز شد
مرمت ایل‌راه رگ منار در اندیکا آغاز شد

مرمت ایل‌راه رگ منار در اندیکا آغاز شد

به گزارش خبر روز؛ رییس اداره امور عشایر اندیکا گفت : کار مرمت و بهسازی ایل‌راه رگ منار با هدف سهولت در تردد عشایر این شهرستان آغاز شد. رسول مدملیل روز دوشنبه در گفت و گو بیان کرد : اعتبار این پروژه از محل ارزش افزوده و با پیگیری فرماندار شهرستان تامین شده است . […]

به گزارش خبر روز؛ رییس اداره امور عشایر اندیکا گفت : کار مرمت و بهسازی ایل‌راه رگ منار با هدف سهولت در تردد عشایر این شهرستان آغاز شد.

رسول مدملیل روز دوشنبه در گفت و گو بیان کرد : اعتبار این پروژه از محل ارزش افزوده و با پیگیری فرماندار شهرستان تامین شده است .

وی افزود: اعتبار اولیه این پروژه یک میلیارد و ۱۲۵میلیون ریال می باشد و قرار است این طرح ظرف مدت ۲ماه به پایان برسد .

رییس اداره امور عشایر شهرستان اندیکا ادامه داد : اصلاح مسیر ، احداث آب نما ، احداث کانال هدایت آب های سطحی و تسطیح مسیر از جمله کارهایی است که در این ایل راه انجام می شود .

وی گفت : یک دهنه چشمه نیز برای تامین آب شرب عشایر در مسیر این ایلراه با اعتباری حدود ۴۰۰میلیون ریال در حال بهسازی و مرمت می باشد .

به گزارش خبر روز ایل راه رگ منار یکی از ایل راههای قدیمی عشایر بختیاری می باشد که جاده قدیم اندیکا-شهرکرد از آن عبور می کرد.
شهرستان اندیکا با بیش از ۲۶هزار نفر جمعیت عشایری بیشترین جمعیت عشایری خوزستان را به خود اختصاص داده است.
براساس آخرین سرشماری، این خانوارهای عشایری دارای ۱۷۰هزار راس دام سبک و سه هزار و ۸۰۰راس دام سنگین هستند.
اندیکا در فاصله حدود ۱۸۰ کیلومتری شمال شرقی اهواز قرار دارد و سال ۸۶ از شهرستان مسجدسلیمان جدا و به شهرستان مستقل تبدیل شد.

امیر حیدری

سردبیر خبر روز، مدیر فروش و تبلیغات شرکت رایسام، دارای سابقه ۱۵ ساله در برنامه نویسی وب، مشاوره در تبلیغات اینترنتی و فروش است. مدت ۸ سال است که در وبسایت های خبری با موضوعات تکنولوژی قلم می‌زند.

طراحی وبسایت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*