اخبار ویژه

  • شناسه : 13108
  • ۰۸ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۲
  • 994 بازدید
  • ارسال توسط :
محموله بزرگ اشیای عتیقه در خوزستان کشف شد
محموله بزرگ اشیای عتیقه در خوزستان کشف شد

محموله بزرگ اشیای عتیقه در خوزستان کشف شد

اداره کل اطلاعات استان خوزستان از کشف ۹۰۸ قطعه اشیاء عتیقه کم نظیر خبر داد.

به گزارش خبر روز به نقل از روابط عمومی وزارت اطلاعات، سربازان گمنام امام زمان (عج)، یک محموله بزرگ اشیای عتیقه را در خوزستان کشف کردند.

سربازان گمنام امام زمان (عج ) با چهار ماه رصد اطلاعاتی این مجموعه نفیس را که حاوی۸۱ عنوان از جمله سکه های تاریخی، سرنیزه،درفش، آئینه شمعدان، بازوبند، دستبند و انگشترهای طلا،نقره و آهنی، عطردان‌های شیشه ای، خنجر، گرز، ظروف و وسایل جنگی است، کشف و ضبط کردند.

 براساس نظر کارشناسان میراث فرهنگی این محموله مربوط به به دوران های ساسانی، ایلمایی، اسلامی، هخامنشی، هزاره اول پیش از میلاد و قاجاریه است و از نظر فرهنگی، معنوی و تاریخی گنجینه تمام عیار محسوب می‌شود و غیر قابل ارزش گذاری است.

قاچاقچیان قرار بود این محموله را به یکی از یکی از کشورهای اروپایی منتقل کنند که با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان (عج ) شناسایی و در این رابطه تاکنون یک نفر دستگیر شده است.

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۷ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۵ خبرگزاری است. وی فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی و جامع شناختی صرف می‌کند. 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*