اخبار ویژه

  • شناسه : 3980
  • ۰۲ تیر ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۷
  • 472 بازدید
  • ارسال توسط :
محاصره “۳ وزیر داعش” در موصل
محاصره “۳ وزیر داعش” در موصل

محاصره “۳ وزیر داعش” در موصل

خبر روز / منابع امنیتی عراق امروز از محاصره سه تن از به اصطلاح “وزرای” گروه تروریستی داعش در شهر موصل در شمال این کشور خبر دادند. به گزارش شبکه تلویزیونی عراق، نیروهای امنیتی سه “وزیر داعش” را در داخل بیمارستان الجمهوری در کرانه راست شهر موصل به محاصره خود در آورده اند. در خبر […]

خبر روز / منابع امنیتی عراق امروز از محاصره سه تن از به اصطلاح “وزرای” گروه تروریستی داعش در شهر موصل در شمال این کشور خبر دادند.

به گزارش شبکه تلویزیونی عراق، نیروهای امنیتی سه “وزیر داعش” را در داخل بیمارستان الجمهوری در کرانه راست شهر موصل به محاصره خود در آورده اند.
در خبر فوری این شبکه آمده است: نیروهای واکنش سریع سه وزیر گروه داعش را در داخل بیمارستان الجمهوری محاصره کرده و شمار زیادی از عناصر داعش را که قصد پنهان شدن در بین غیرنظامیان و فرار با آنها از موصل را داشتند، دستگیر کرده اند.
مزمان نیروهای پلیس فدرال عراق نیز از محاصره عناصر داعش در نزدیک یک کلیسا و پیشروی از سمت جنوب منطقه قدیمی شهر موصل به سمت مرکز آن خبر دادند.
نیروهای پلیس فدرال عراق در بیانیه خود اعلام کردند: این نیروها امروز در عملیات عناصر داعش را دور زده و آنها را در اطراف کلیسای شمعون به محاصره در آورند و با سلاح سبک و نارنجک با آنها درگیر شدند.
این بیانیه افزود: شمار دیگری از نیروهای واکنش سریع نیز دهها متر از سمت جنوب بخش قدیمی شهر موصل به سمت مسجد جامع الزیوانی پیشروی کردند تا بتوانند خیابان الفاروق در مرکز منطقه قدیمی شهر موصل را به کنترل خود در بیاورند.
در همین حال، فرماندهی عملیات بغداد امروز اعلام کرد که یک عنصر فراری داعش از موصل را در شهر بغداد دستگیر کرده که به ارتکاب اقدامات تروریستی اعتراف کرده است.

داعش دست به اعدام گروهی عناصر خود زد
یک منبع محلی در استان صلاح الدین عراق امروز اعلام کرد که گروه داعش سومین عملیات اعدام گروهی عناصر خود در منطقه المطیبیجه در شرق این استان را به جرم “سستی و فرار از میدان نبرد” اجرا کرد.
گروه داعش پیش از این نیز دو بار دست به اعدام گروهی عناصر خود در سال جاری میلادی در این منطقه زده بود.
منبع یاد شده گفت: داعش اعدام گروهی امروز را علیه چهار نفر از عناصر خود در اطراف منطقه المطبیجه به شلیک گلوله به آنها انجام داد که همگی عراقی هستند و دو نفر از آنها اهل دیالی می باشند.
این منبع خاطرنشان کرد: گروه داعش تاکنون پنج بار در تلاش برای حمله از منطقه المطیبیحه به مناطق امنیتی در استان های دیالی و صلاح الدین شکست خورده است.
در خبری دیگر یک منبع محلی در استان صلاح الدین گفت: درپی ناپدید شدن مبهم سه نفر از عناصر داعش، این گروه دست به بازرسی گسترده در شمال این استان برای یافتن آنها زده است.
وی گفت: این عناصر در یک پست نظامی در نزدیک جاده ای فرعی در بخش الشرقاط بودند که در شرایط مبهمی ناپدید شده اند.
این منبع گفت: داعش تاکنون بیش از ۲۰ جوان را در ارتباط با ناپدید شدن عناصر خود بازداشت کرده است.
همزمان خبر رسید که صفوف گروه تروریستی داعش درپی حمله هوایی به یک خودروی آنها در منطقه تلعفر در استان نینوا دچار هرج و مرج شدید شده است.
یک منبع محلی در استان نینوا گفت: برخی خبرها حاکی است که در این حمله هوایی چهار نفر از عناصر داعش از جمله به اصطلاح والی این گروه در منطقه تلعفر کشته شده است.

۹ کشته و ۱۰ زخمی در انفجار الانبار
یک منبع امنیتی در استان الانبار عراق اعلام کرد که در حمله انتحاری امروز در منطقه البغدادی در غرب این استان ۹ نفر کشته و ۱۰ نفر دیگر زخمی شدند.
وی گفت: هشت نفر از کشته ها غیرنظامی و یک نفر نظامی است. اکثر زخمی ها نیز نظامی هستند و شرحبیل العبیدی مدیر منطقه البغدادی از جمله این زخمی ها است.

امیر حیدری

سردبیر خبر روز، مدیر فروش و تبلیغات شرکت رایسام، دارای سابقه ۱۴ ساله در برنامه نویسی وب، مشاوره در تبلیغات اینترنتی و فروش است. مدت ۷ سال است که در وبسایت های خبری با موضوعات تکنولوژی قلم می‌زند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*