اخبار ویژه

  • شناسه : 32062
  • ۰۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۵
  • 58 بازدید
  • ارسال توسط :
لرستان در زمینه کاشت اراضی شیب دار پتانسیل بالایی دارد
لرستان در زمینه کاشت اراضی شیب دار پتانسیل بالایی دارد

لرستان در زمینه کاشت اراضی شیب دار پتانسیل بالایی دارد

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: هر اقدامی که منجر به تثبیت و جلوگیری از فرسایش خاک شود، ارزشمند است .

به گزارش خبر روز از لرستان، مسعود منصور با حضور در مراسم بهره‌برداری از اراضی شیب دار شهرستان دورود از ایجاد ۲۰ هزار فرصت شغلی در کشور خبر داد.
وی افزود: از اهداف وزارت جهاد کشاورزی حفظ منابع پایه در کنار امنیت غذایی است که ضرورت حفظ خاک به عنوان یک منبع پایه بسیار مهم است .

معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: تاکنون ۲۰ هزار مورد شغل و ۱۸۳ هزار تن افزایش تولید محصولات زراعی در کشور بواسطه کشت در اراضی شیب دار و کم بازده بوجود آمده است .

مسعود منصور تصریح کرد: هر اقدامی که موجب تثبیت و حفظ خاک شود ارزشمند است که کاشت در اراضی شیب دار به لحاظ موقعیت توپوگرافی، یکی از این روش هاست .

وی با اشاره به اهمیت کاشت اراضی شیب‌دار برای جلوگیری از فرسایش خاک، افزود: نکته مهم این است که لرستان در زمینه کاشت اراضی شیب دار پتانسیل بالایی دارد .

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اعلام آمادگی وزارت جهاد کشاورزی در همکاری با مردم برای مشارکت در طرح کاشت اراضی شیب دار، گفت: از میزان ۵ هزار هکتار اراضی شیب دار زیر کشت در لرستان، حدود ۱۵۲ هکتار آن در شهرستان دورود واقع شده که امروز به بهره برداری رسید .
منصور خاطرنشان کرد: در فاز اول این پروژه ۱۲۰ هکتار از آن قبلاً به بهره‌برداری رسیده بود و امروز ۳۲ هکتار دیگر از این طرح اجرا شد که امیدواریم در سال های آینده شاهد اثرات مثبت آن برای مردم استان باشیم .

مهدی زکی پور

مهدی زکی پور سرپرست خبر روز در استان لرستان، بیش از ۷سال است که در عرصه مطبوعات فعالیت دارد. وی دارای سابقه فعالیت سیاسی و اجتماعی بوده و همچنین سردبیر هفته نامه های صدای لرستان و افق زاگرس نیز می باشد.

طراحی وبسایت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*