اخبار ویژه

  • شناسه : 4353
  • ۱۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۷
  • 579 بازدید
  • ارسال توسط :
لجبازی عربستان با امیر قطر
لجبازی عربستان با امیر قطر

لجبازی عربستان با امیر قطر

عربستان از گشودن حریم هوایی خود به روی هواپیمای امیر قطر خودداری کرد.

به گزارش خبر روز، به نقل از منابع بارزی در حوزه خلیج فارس نوشت که عربستان درخواست کاخ امیر قطر از طریق واسطه ها برای گشوده شدن آسمان عربستان به روی هواپیمای اختصاصی تمیم بن حمد آل ثانی را رد کرد.
این منابع گفتند: امیر قطر برای تماس تلفنی با سلمان بن عبدالعزیز شاه سعودی تلاش کرد اما درخواست وی با مخالفت روبرو شد و به وی گفته شد که ممنوع بودن پرواز شامل حال هواپیمای وی نیز می شود.
عربستان سعودی، بحرین، مصر و امارات متحده عربی، سه هفته پیش در اقدامی هماهنگ شده، روابط دیپلماتیک خود با قطر را، به‌خاطر آنچه که «حمایت دوحه از تروریسم» یا «حفاظت از امنیت ملی» خود نامیدند، قطع کردند. این کشور‌ها شروط سیزده‌گانه‌ای برای از سرگیری روابط و پایان دادن به تحریم علیه قطر مطرح کرده‌اند.
قطر در واکنش گفته است که این شروط «واقع بینانه» و «قابل اجرا» نیستند، ولی آنها را بررسی کرده به طور رسمی به آنها پاسخ می دهد.
گفته می شود، قطع روابط دیپلماتیک با ایران، برچیدن پایگاه نظامی ترکیه و بستن شبکه الجزیره از جمله شروط سیزدهگانه عربستان، امارات و متحدانشان برای از سرگیری روابط با قطر است. ضرب‌‌الاجل ۱۰ روزه به قطر رو به اتمام است.

امیر حیدری

سردبیر خبر روز، مدیر فروش و تبلیغات شرکت رایسام، دارای سابقه ۱۵ ساله در برنامه نویسی وب، مشاوره در تبلیغات اینترنتی و فروش است. مدت ۸ سال است که در وبسایت های خبری با موضوعات تکنولوژی قلم می‌زند.

طراحی وبسایت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*