اخبار ویژه

  • شناسه : 26502
  • ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۱
  • 120 بازدید
  • ارسال توسط :
لازمه پیشگیری از مواد مخدر مشارکت حداکثری مردم است
لازمه پیشگیری از مواد مخدر مشارکت حداکثری مردم است

لازمه پیشگیری از مواد مخدر مشارکت حداکثری مردم است

معاون استاندار لرستان: برای پیشگیری از مواد مخدر بالا بردن آگاهی و اطلاعات مردم مهم و ضروری است .

به گزارش خبر روز از لرستان، دکتر محمود ثمینی در اولین جلسه ویدئو کنفرانس کمیته تخصصی توسعه مشارکت های مردمی و سازمان های مردم نهاد حوزه اعتیاد و مواد مخدر استان، اظهار داشت: در زمینه پیشگیری و مبارزه با سوداگران مواد مخدر اقدامات خوبی انجام شده که برای رسیدن به نتیجه، مشارکت حداکثری مردم لازم است .

وی افزود: سودجویان با اهداف سیاسی و منفعت طلبانه اقدام به آلوده کردن جوانان در جامعه می کنند که برای پیشگیری از این معضل، بالا بردن آگاهی و اطلاعات مردم مهم و ضروری است .

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان با اشاره به لزوم همکاری دستگاههای اجرایی در مسیر سیاست گذاری برای مبارزه با مواد مخدر، افزود: جدیت در آسیب شناسی و شناخت راه های پیشگیری از این معضل اجتماعی در زمینه مقابله با آن مهم و تأثیرگذار است .

ثمینی با بیان اینکه خانواده ها نقش اساسی در مواجهه با اعتیاد و مواد مخدر دارند، تصریح کرد: نقش دستگاه های اجرایی به تنهایی در مبارزه با مواد مخدر کافی نیست اگر خانواده ها و مردم در این امر حضور نداشته باشند، لذا در موضوع مشارکت های مردمی باید قویتر عمل شود .

وی با تأکید بر اهمیت آموزش و اطلاع رسانی به مردم بیان داشت: مهمترین اصل، برگزاری دوره های آموزشی برای مردم و به خصوص دانش آموزان است که باید مستمر و ادامه دار باشد .

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان ضمن اشاره به اهمیت مشارکت تشکل ها و سمن ها در این رابطه خاطرنشان کرد: تشکل های مردم نهاد نقش تسهیل گر و پل ارتباطی مردم و دستگاه‌های اجرایی را ایفا می کنند و در موضوع آموزش جامعه بیشترین سهم را به لحاظ ارتباطات مردمی دارند .

ثمینی شناسایی نقاط و فضاهای مورد تهدید جامعه را توسط تشکل ها میسر دانست و گفت: برای مبارزه با مواد مخدر، دستیابی به فهم مشترک میان تشکل ها و دستگاه های اجرایی مهم و اثر بخش است .

وی پژوهش در کنار آموزش را بسیار مهم قلمداد کرد و بازخورد گیری از دوره های آموزشی که برای مردم برگزار می شوند را خواستار شد .

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان در پایان کیفیت و محتوای دوره های آموزشی را بسیار مهم خواند و افزود: اثر بخش بودن این دوره ها و اقدامات پیشگیرانه زمانی مشخص می شود که شاهد کاهش تعداد مبتلایان به مواد مخدر در جامعه باشیم .

طراحی وبسایت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*