اخبار ویژه

  • شناسه : 16938
  • ۰۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۵
  • 174 بازدید
  • ارسال توسط :
  • منبع : پايگاه خبري پليس
کلاهبرداری ۱۰۰ میلیارد ریالی با وعده خرید ملک و باغ
کلاهبرداری ۱۰۰ میلیارد ریالی با وعده خرید ملک و باغ

کلاهبرداری ۱۰۰ میلیارد ریالی با وعده خرید ملک و باغ

به گزارش خبر روز؛ فرمانده انتظامی استان از دستگیری فردی که با وعده دروغین خرید ملک و باغ مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال را کلاهبرداری کرده بود، خبر داد. سردار “حیدر عباس زاده” با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی دریافت نیابت قضائی از استان آذربایجان شرقی درخصوص انجام تحقیقات و شناسایی متهم به کلاهبرداری […]

به گزارش خبر روز؛ فرمانده انتظامی استان از دستگیری فردی که با وعده دروغین خرید ملک و باغ مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال را کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

سردار “حیدر عباس زاده” با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی دریافت نیابت قضائی از استان آذربایجان شرقی درخصوص انجام تحقیقات و شناسایی متهم به کلاهبرداری به پلیس امنیت عمومی، رسیدگی به این پرونده در دستور کار قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی افزود: در همین رابطه ماموران پلیس شهرستان ماهشهر با تحقیقات تخصصی دریافتند که فردی با وعده خرید ملک و باغ از ۳ نفر در استان آذربایجان شرقی و یک نفر در شهرستان ماهشهر کلاهبرداری کرده است.

سردار عباس زاده بیان داشت: با تکمیل تحقیقات ماموران پلیس و رصد اطلاعاتی، محل اختفای متهم شناسایی و پس از هماهنگی با مرجع قضائی در یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیر شد.

فرمانده انتظامی خوزستان درخصوص شیوه و شگرد کلاهبرداری های صورت گرفته اظهار داشت: متهم با جلب اعتماد به شیوه و شگردهای متقلبانه و جعل عنوان کارمند یکی از شرکت های خصوصی اقدام به خرید میوه جات از قبیل؛ زردآلو و گیلاس با ضمانت نامه های جعلی بانکی می کرد.

وی با اشاره به اینکه مال باختگان پس از اطلاع از جعلی بودن ضمانت نامه های بانکی و درخواست پول خود از فرد کلاهبردار به ازای محصولات آنان، افزود: کلاهبردار فوق که دستش رو می شود سعی می کند با دادن وعده های دروغین از قبیل خرید ملک و باغ به مال باختگان آنان را متقاعد کند اما پس از مدتی متواری می شود و در نهایت مال باختگان اقدام به شکایت از متهم می کنند.

سردار عباس زاده با اشاره به اینکه متهم در بازجویی های پلیس تاکنون به کلاهبرداری از ۴ نفر به مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال اعتراف کرده است، از شهروندان خواست: به افراد ناشناس که با وعده انجام معاملات سود آور و با ظاهری فریبنده و یا تبلیغات گمراه کننده قصد اخذ سرمایه شما را دارند، اعتماد نکنید و در صورت مواجه شدن با این افراد، مراتب را به پلیس ۱۱۰ اعلام کنید.

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۶ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۴ خبرگزاری است. فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی صرف می‌کند. 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*