اخبار ویژه

  • شناسه : 5575
  • ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۱
  • 281 بازدید
  • ارسال توسط :
فقر و اشتغال با پول پاشیدن حل نمی‌شود/خیریه‌ها را دو برابر کردیم
فقر و اشتغال با پول پاشیدن حل نمی‌شود/خیریه‌ها را دو برابر کردیم

فقر و اشتغال با پول پاشیدن حل نمی‌شود/خیریه‌ها را دو برابر کردیم

وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:‌ امروز در زمینه سیاست‌های رفاهی وزارت کار نظریه دارد و هیچ سیاست توسعه‌ای بدون داشتن نظریه موفق نخواهد بود.

به گزارش خبر روز، علی ربیعی وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی عصر امروز در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در دفاع از برنامه‌های خودش اظهار داشت: این وزارتخانه بزرگترین ماموریت‌ها را دارد و طبیعی است وزارتخانه‌ای که افراد قبل و بعد از زندگی با آن سر و کار دارند، بیشتر به چشم بیاید و مورد توجه قرار بگیرد.

وی با بیان این که بهبود تعامل نظام سیاسی با ملت و بهبود رابطه ملت و دولت به کار و تلاش این وزارتخانه بستگی دارد، گفت: مهمترین موضوعاتی که در بیان رهبر معظم انقلاب و رئیس‌جمهور وجود داشت، هفت محور بود که ۴ محور آن به وزارتخانه ما برمی‌گشت، که شامل فقر، بحران اجتماعی، بحران صندوق‌ها و بیکاری است.

ربیعی با اشاره به اینکه در سالیان گذشته فرایند رفاهی بدون هدف‌گذاری ادامه داشت، گفت: ما پول در این حوزه‌ها هزینه کردیم اما با پاشیدن پول فقر و اشتغال حل شدنی نیست. امروز در زمینه سیاست‌های رفاهی وزارت کار نظریه دارد و هیچ سیاست توسعه‌ای بدون داشتن نظریه موفق نخواهد بود.

وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: برنامه ملی فقرزدایی و کاهش نابرابری و برنامه اشتغال فراگیر، برنامه اشتغال مبتنی بر منطقه‌گرایی، توانمندسازی و توسعه مهارت و ارتقای امنیت شغلی در جامعه کار و تولید و پایدارسازی صندوق‌ها تبدیل بنگاه‌ها به پیشران اقتصادی و برنامه نظام تامین اجتماعی چند لایه، طرح‌ها و برنامه‌هایی بود که تقدیم رئیس جمهور و مجلس کردم.

وی با بیان اینکه برنامه امحای فقر مطلق که رهبری چند بار بر آن تاکید کردند جزو برنامه‌های من است، گفت: حمایت از گروه‌ها هدف و برنامه اشتغال فراگیر و مقابله با فقر از جمله موثرترین کارهاست که با سرمایه‌گذاری می‌توانیم پیشتاز آن شویم.

ربیعی با اشاره به این که من مسئول مقابله با فقر درآمدی، فقر سلامت و فقر عاطفی هستم، اظهار داشت: امحای فقر آرمان انقلاب ما بود، و فکر می‌کنم امحای فقر آغاز انسانی‌تر شدن جامعه است.

وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: این کارها همت مشترک می‌خواهد و سرافرازانه می‌گوییم که می‌توانیم با کمک مجلس فقر را در ابعاد مختلف کاهش دهیم.

وی با اشاره به فعالیت‌هایی که در سال‌های گذشته در وزارت کار انجام داده اظهار داشت: خیریه‌ها را دوبرابر کردیم، من به دلیل شناخت از امنیت، امنیت اجتماعی را هم سنگ امنیت ملی می‌دانم و معتقدم مسائل و امور اجتماعی در ساحت اجتماعی حل شدنی است نه ساحت امنیتی. در این سال‌ها مزد بر تورم پیشی گرفت و ۱۱ میلیون حاشیه‌نشین شهری بیمه شدند و امروز دفترچه بیمه، دفترچه هویت شده است. در خانه یک بلوچ دیدم دفترچه‌اش در کنار شناسنامه‌اش هست.

ربیعی با بیان این که مهمترین برنامه من در حوزه فقر کاهش انواع فقر خواهد بود و با همه توان خواهم ایستاد که این طرح زمین نخورد، تاکید کرد: اگر اشکالی هم بوده اشکال در کمبود منابع بود و این را با تدبیر دنبال می‌کنیم.

این خبر در حال تکمیل است…

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۷ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۵ خبرگزاری است. وی فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی و جامع شناختی صرف می‌کند. 

طراحی وبسایت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*