اخبار ویژه

  • شناسه : 25497
  • ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۶:۴۹
  • 97 بازدید
  • ارسال توسط :
فروردین ۹۹؛ وقوع بیش از ۷۰۰ زمین‌لرزه در کشور+عکس
فروردین ۹۹؛ وقوع بیش از ۷۰۰ زمین‌لرزه در کشور+عکس

فروردین ۹۹؛ وقوع بیش از ۷۰۰ زمین‌لرزه در کشور+عکس

شبکه‌های لرزه‌نگاری کشور، در فروردین ۹۹ بیش از ۷۰۰ زمین‌لرزه را ثبت کردند. به گزارش خبر روز، شبکه‌های لرزه‌نگاری مرکز لرزه‌نگاری کشوری وابسته به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در فروردین‌ماه ۱۳۹۹ تعداد نزدیک به ۷۱۰ زمین‌لرزه را ثبت کردند. این زمین‌لرزه‌ها در نواحی مختلف ایران و نواحی مرزی رخ‌ داده و توسط شبکه‌های لرزه‌نگاری ثبت […]

شبکه‌های لرزه‌نگاری کشور، در فروردین ۹۹ بیش از ۷۰۰ زمین‌لرزه را ثبت کردند.

به گزارش خبر روز، شبکه‌های لرزه‌نگاری مرکز لرزه‌نگاری کشوری وابسته به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در فروردین‌ماه ۱۳۹۹ تعداد نزدیک به ۷۱۰ زمین‌لرزه را ثبت کردند.

این زمین‌لرزه‌ها در نواحی مختلف ایران و نواحی مرزی رخ‌ داده و توسط شبکه‌های لرزه‌نگاری ثبت و تعیین محل شده‌اند. در فروردین‌ماه  ۱۳۹۹ تعداد ۱۲ زمین‌لرزه با بزرگای بیش از۴٫۰ در داخل کشور توسط مرکز لرزه‌نگاری کشوری به ثبت رسیده است که بزرگ‌ترین آن‌ها در تاریخ ۰۸/۰۱/۱۳۹۹ با بزرگی ۵،۴ حوالی فاریاب واقع در استان کرمان، رخ داده‌ است.

 از لحاظ آماری ۶۴۰ زمین‌لرزه‌‌ دارای بزرگای کوچکتر ۳، تعداد ۵۹ زمین‌لرزه دارای بزرگای بین ۳و۴، تعداد ۱۱ زمین‌لرزه دارای بزرگای بین ۴ و ۵ و تعداد ۱ زمین‌لرزه دارای بزرگای بیش از ۵ بوده‌است.

این در حالی است که تعداد زمین‌لرزه‌های ثبت شده در اسفند ۹۸، بیش از ۱۳۰۰ مورد بوده است که ۱۱۷۹ زمین‌لرزه‌‌ دارای بزرگای کوچکتر ۳، تعداد ۱۱۴ زمین‌لرزه دارای بزرگای بین ۳و۴، تعداد ۲۱ زمین‌لرزه دارای بزرگای بین ۴ و ۵ و تعداد ۳ زمین‌لرزه دارای بزرگای بیش از ۵ بوده‌است.

.

 

زلزله , شهرداری تهران ,

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۷ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۵ خبرگزاری است. وی فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی و جامع شناختی صرف می‌کند. 

طراحی وبسایت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*