اخبار ویژه

  • شناسه : 4266
  • ۰۹ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۳
  • 463 بازدید
  • ارسال توسط :
فرمان ضدمهاجرتی ترامپ رسما اجرایی شد
فرمان ضدمهاجرتی ترامپ رسما اجرایی شد

فرمان ضدمهاجرتی ترامپ رسما اجرایی شد

خبر روز / فرمان ضدمهاجرتی ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا علیه اتباع ۶ کشور مسلمان از جمله ایران از ساعات ۴:۳۰ بامداد جمعه به وقت تهران، به طور رسمی اجرایی شد. به گزارش خبرگزاری فرانسه، به موجب این فرمان، به مدت ۹۰ روز مانع صدور روادید برای اتباع کشورهای ایران، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن و […]

خبر روز / فرمان ضدمهاجرتی ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا علیه اتباع ۶ کشور مسلمان از جمله ایران از ساعات ۴:۳۰ بامداد جمعه به وقت تهران، به طور رسمی اجرایی شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، به موجب این فرمان، به مدت ۹۰ روز مانع صدور روادید برای اتباع کشورهای ایران، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن و به مدت ۱۲۰ روز مانع پذیرش هرگونه پناهجو خواهد شد.
بر اساس حکم دیوان عالی، تنها افرادی از ممنوعیت صدور روادید مستثنی هستند که «ارتباط فامیلی نزدیک» با فردی در آمریکا داشته باشند.

وزارت امنیت داخلی آمریکا اما این ارتباط فامیلی را تنها به پدر، مادر، فرزند، خواهر یا برادر، همسر و نامزد محدود کرده است.
همزمان با اجرای فرمان ترامپ، فعالان حقوق بشری در فرودگاه ها حاضر شدند تا از ورود اتباعی که کارت سبز آمریکا یا روادید معتبر دارند، اطمینان حاصل کنند.

پیش از این دو دادگاه فدرال در ایالت های مریلند و هاوایی، اجرای فرمان رئیس جمهوری آمریکا را به طور سراسری متوقف کرده بودند. این فرمان که خود بازنویسی شده نسخه دیگری است، قرار بود از ۱۶ مارس گذشته (۲۶ اسفند ۹۵) اجرایی شود.

حکم دیوان عالی آمریکا موقت است و پرونده محدودیت صدور روادید قرار است بزودی در دادگاه بررسی شود.

امیر حیدری

سردبیر خبر روز، مدیر فروش و تبلیغات شرکت رایسام، دارای سابقه ۱۴ ساله در برنامه نویسی وب، مشاوره در تبلیغات اینترنتی و فروش است. مدت ۷ سال است که در وبسایت های خبری با موضوعات تکنولوژی قلم می‌زند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*