اخبار ویژه

  • شناسه : 6678
  • ۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۶
  • 367 بازدید
  • ارسال توسط :
فرصتی دوباره برای مشمولان سهام عدالت
فرصتی دوباره برای مشمولان سهام عدالت

فرصتی دوباره برای مشمولان سهام عدالت

در حالی که سازمان خصوصی سازی اعلام کرده بود مشمولان سهام عدالت تن‌ها تا پایان شهریور ماه فرصت دارند حساب سهام عدالت خود را تا یک میلیون تومان افزایش دهند آخرین اخبار حاکی از این است که این مهلت تا پایان مهر ماه سال جاری تمدید شده است.

به گزارش خبر روز، در روزهای گذشته سازمان خصوصی سازی اعلام کرده بود که مشمولان سهام عدالت تن‌ها تا پایان شهریور ماه، فرصت دارند که صورت حساب سهام عدالت خود را تا سقف یک میلیون تومان افزایش دهند، اما با به پایان رسیدن شهریور ماه در جلسه شورای عالی سیاست‌های کلی اصل ۴۴ تصمیم گرفته شد که این فرصت تمدید شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، جلسه شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی دوشنبه گذشته به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد. در آن جلسه اسحاق جهانگیری با اشاره به پایان یافتن زمان واریز مبالغ مابه التفاوت ارزش سهام اختصاص یافته به مشمولین سهام عدالت و اینکه بخش اندکی از مشمولین سهام عدالت موفق به پرداخت مبلغ مابه التفاوت شده اند، گفت: لازم است مهلت تعیین شده تمدید و به مردم اطلاع رسانی شود تا سایر مشمولین سهام عدالت بتوانند در صورت تمایل الباقی مبلغ سهام تخصیص یافته خود را پرداخت کنند.

البته در حال حاضر سامانه سهام عدالت مسدود است. این سامانه در پایان شهریور ماه به منظور به روز رسانی بسته شد و قرار بر این است که از ۱۰ مهر ماه دوباره شروع به کار کند. در نتیجه مشمولان از ۱۰ تا پایان مهر ماه فرصت دارند صورت حساب سهام عدالت خود را افزایش دهند.

همچنین بنابر آنچه سازمان خصوصی سازی اعلام کرده بود سود سهام عدالت مربوط به سال مالی منتهی به ۱۳۹۵ قرار بود تا پایان شهریور ماه پرداخت شود، ولی با توجه به تصمیمات شورای اصل ۴۴ قانون اساسی این موضوع به تاخیر افتاده است، ولی با توجه به تاخیر به وجود آمده احتمال می‌رود این مبلغ برای دو دهک کم درآمد جامعه در هفته‌های آینده واریز شود.

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۷ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۵ خبرگزاری است. وی فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی و جامع شناختی صرف می‌کند. 

طراحی وبسایت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*