اخبار ویژه

  • شناسه : 10153
  • ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۲
  • 183 بازدید
  • ارسال توسط :
طرح «اعاده اموال نامشروع»|معاون سابق وزیر صنعت: لیست اموال مسئولان محرمانه نیست
طرح «اعاده اموال نامشروع»|معاون سابق وزیر صنعت: لیست اموال مسئولان محرمانه نیست

طرح «اعاده اموال نامشروع»|معاون سابق وزیر صنعت: لیست اموال مسئولان محرمانه نیست

معاون سابق برنامه ریزی وزیر صنعت با تأکید براینکه من با هرگونه شفاف سازی و پایش علمی و سیستماتیک در دارایی مسئولان دولتی و خصوصی موافقم، گفت: برخورد با فساد و مقابله با آن نیازمند توان جدی دستگاه های مربوطه هست.

 به گزارش خبر روز؛ حسین ابویی مهریزی ، در خصوص طرح ” اعاده اموال نامشروع” که اخیراً در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است، اظهار داشت: من با هرگونه شفاف سازی و پایش علمی و سیستماتیک در دارایی های دولتی و خصوصی موافقم زیرا اجرایی شدن این موضوع به طور حتم برای کشور نتایج خوبی را به دنبال خواهد داشت.

معاون سابق برنامه ریزی وزارت صنعت ، معدن و تجارت با بیان اینکه فساد و رانت در جامعه خود معلول بوده و باید به دنبال علت ایجاد آنها بود، افزود: به اعتقاد من ما امروز با خلا قانونی روبه رو نستیم اما مشکل عدم اجرای آنها است که در این رابطه باید اقدامات لازم صورت گیرد.

وی تأکید کرد: برخورد با فساد و مقابله با آن نیازمند توان جدی دستگاه های مربوطه هست. 

ابویی با اشاره به اینکه با محرمانه بودن اموال و دارایی افراد و مسئولین موافق نیستم، افزود: در صورت شفاف مجلس

بیت المالسازی مالی بخشی از مشکلات برطرف می‌شود.

به گزارش خبر روز، براساس طرح «اعاده اموال نامشروع مسئولان» که تا کنون به امضای بیش از ۱۵۰ نماینده مجلس شورای اسلامی رسیده، هیئتی متشکل از نهادهای نظارتی، امنیتی و قضایی وظیفه بررسی اموال مسئولان را دارد که پس از بررسی‌ها در صورت حصول اطمینان از نامشروع بودن این اموال، آنها را به بیت‌المال بازمی‌گرداند.

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۶ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۴ خبرگزاری است. فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی صرف می‌کند. 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*