اخبار ویژه

  • شناسه : 16117
  • ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۳
  • 188 بازدید
  • ارسال توسط :
صنایع دستی لرستان ۳۲ نشان مرغوبیت کسب کردند
صنایع دستی لرستان ۳۲ نشان مرغوبیت کسب کردند

صنایع دستی لرستان ۳۲ نشان مرغوبیت کسب کردند

به گزارش خبر روز؛ معاون صنایع دستی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: ۳۲ نشان مرغوبیت صنایع دستی توسط استان کسب شده که از این تعداد ۲۶ نشان ملی و ۸ نشان یونسکو و جهانی است.  افشین بابا حسینی روز شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در راستای جهانی شدن، […]

به گزارش خبر روز؛ معاون صنایع دستی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: ۳۲ نشان مرغوبیت صنایع دستی توسط استان کسب شده که از این تعداد ۲۶ نشان ملی و ۸ نشان یونسکو و جهانی است.

 افشین بابا حسینی روز شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در راستای جهانی شدن، صنایع دستی تحت تأثیر شرایط اقتصادی قرار گرفته است، افزود: اهداف برگزاری نشان ملی مرغوبیت کالای صنایع دستی، کمک به ارتقا و بهبود کیفی محصولات بر اساس فاکتورهای تعیین شده نشان بین‌المللی مرغوبیت صنایع دستی یونسکو است.

بابا حسینی بیان کرد: براساس تفاهم نامه همکاری بین معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان با بانک گردشگری با محوریت حمایت و توسعه کارگاه‌های صنایع دستی در کشور و ابلاغ دستورالعمل مربوطه به ادارات کل، صاحبان کارگاه‌های صنایع دستی می‌توانند با مراجعه صنایع دستی و هنرهای سنتی استان و طی روال قانونی از این تسهیلات استفاده نمایند.

وی اظهار داشت: این تسهیلات به میزان یک تا پنج میلیارد ریال با نرخ ۱۰ درصد بوده و مدت بازپرداخت آن نیز ۳۶ ماه است.

معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان ادامه داد: تاکنون ۲ نفر از هنرمندان برای دریافت تسهیلات فوق به سازمان مرکزی معرفی شده که با پرداخت تسهیلات یکی از صاحبان کارگاه‌های مذکور در رشته تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی موافقت شده است.

امیر حیدری

سردبیر خبر روز، مدیر فروش و تبلیغات شرکت رایسام، دارای سابقه ۱۵ ساله در برنامه نویسی وب، مشاوره در تبلیغات اینترنتی و فروش است. مدت ۸ سال است که در وبسایت های خبری با موضوعات تکنولوژی قلم می‌زند.

طراحی وبسایت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*