اخبار ویژه

  • شناسه : 26274
  • ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۶
  • 118 بازدید
  • ارسال توسط :
صدا و سیما مفهوم فاصله گذاری هوشمند اجتماعی را ترویج کند
صدا و سیما مفهوم فاصله گذاری هوشمند اجتماعی را ترویج کند

صدا و سیما مفهوم فاصله گذاری هوشمند اجتماعی را ترویج کند

استاندار لرستان در جلسه شورای اداری استان با تبریک مناسبت های روز ارتباطات و روابط عمومی، روز موزه و میراث فرهنگی و روز جمعیت، نکته مهم این جلسه را موضوع کرونا عنوان کرد و گفت: در استان لرستان علی رغم اطلاع رسانی و انجام تمهیدات لازم متاسفانه روند کاهشی ملاحظه نمی‌شود و شیوع بیماری در حال افزایش است.

به گزارش خبر روز از لرستان، دکتر سید موسی خادمی بخشی از دلایل افزایش آمار را حجم تعداد تست و بیماریابی در استان عنوان کرد و گفت: مهمترین نکته، جلوگیری از شیوع این بیماری است که به برخی از دستگاه‌ها تأکید شده ،مجدداً محدودیت های لازم را برای مقابله با کرونا به کار گیرند.

وی تصریح کرد: طبق اعلام ستاد ملی کرونا، لرستان در وضعیت هشدار قرار دارد و لازم است با توجه به اختیاراتی که به فرمانداران برخی از شهرستان ها داده شده است، اقدامات کنترلی را انجام دهند.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی اگر دستگاهی موضوعی مطرح کند که باعث ازدحام و اجتماع مردم به بهانه دریافت خدمات اداری و دولتی شود، مدیر آن دستگاه مسئول خواهد بود و لازم است مدیران دستگاه های اجرایی با نظارت بر زیرمجموعه خود بر عدم شکل گیری اجتماعات اقدام کنند.

خادمی در خصوص برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس گفت: با توجه به اینکه وضعیت اکثر شهرستانها و مناطق استان زرد یا قرمز است و با توجه به سخنرانی مقام معظم رهبری راس ساعت ۱۲ ظهر روز جمعه، لذا بر این اساس راهپیمایی روز جهانی قدس متناسب با دیگر مناطق کشور در استان لرستان برگزار نمی شود.

وی در خصوص برگزاری برنامه های چهلمین سالگرد دفاع مقدس گفت: لازم است مدیران به ویژه دستگاه هایی که در این زمینه مرتبط هستند از جمله نیروهای مسلح، سازمان حفظ و نشر ارزشهای دفاع مقدس و بنیاد شهید مشارکت بیشتری داشته باشند .

استاندار لرستان با تاکید بر رعایت فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی گفت: لازم است صدا و سیما با پخش برنامه های ویژه و دعوت از افراد متخصص و موثر این مفهوم را ترویج کند تا بتوانیم شرایط کنونی را بسلامت طی کنیم .

خادمی در پایان گفت با توجه به وضعیت شیوع کرونا در سطح استان ممکن است تصمیمات خاصی در هفته پیش رو اتخاذ شود.

مهدی زکی پور

مهدی زکی پور سرپرست خبر روز در استان لرستان، بیش از ۷سال است که در عرصه مطبوعات فعالیت دارد. وی دارای سابقه فعالیت سیاسی و اجتماعی بوده و همچنین سردبیر هفته نامه های صدای لرستان و افق زاگرس نیز می باشد.

طراحی وبسایت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*