اخبار ویژه

شهروندان خوزستانی از دید و بازدید در تعطیلات عید سعید فطر صرف نظر کنند
شهروندان خوزستانی از دید و بازدید در تعطیلات عید سعید فطر صرف نظر کنند

شهروندان خوزستانی از دید و بازدید در تعطیلات عید سعید فطر صرف نظر کنند

استاندار خوزستان گفت: شهروندان استان از دید و بازدید در تعطیلات عید سعید فطر صرف نظر کنند، و نماز عید نیز با رعایت پروتکل های بهداشتی در فضای روباز مساجد برگزار می‌شود. غلامرضا شریعتی در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اظهارداشت: در استان خوزستان محدودیت‌ها تا بعد از عید فطر اعمال می‌شود و پس […]

استاندار خوزستان گفت: شهروندان استان از دید و بازدید در تعطیلات عید سعید فطر صرف نظر کنند، و نماز عید نیز با رعایت پروتکل های بهداشتی در فضای روباز مساجد برگزار می‌شود.

غلامرضا شریعتی در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اظهارداشت: در استان خوزستان محدودیت‌ها تا بعد از عید فطر اعمال می‌شود و پس از آن امید می‌رود نیاز به تصمیمات جدید نباشد، و در حال رصد شرایط هستیم.

استاندار خوزستان افزود: طی سه روز اخیر روند مبتلایان در استان خوزستان روند کاهشی داشته است اگرچه هنوز تعداد مبتلایان بالاست اما با این وجود تعداد بیماران سرپایی بیشتر است.و باید مراقبت‌ها را بیشتر کنیم و محدودیت اعمال کنیم.

شریعتی گفت: همه فرمانداران، نیروی انتظامی، بسیج و صمت استان خوزستان برای اعمال محدودیت‌ها اقدامات را مطلوبی انجام دادند و کاهش آمار در سه روز گذشته نیز ناشی از همین محدودیت‌ها است، و به تجهیز تعداد بیشتری از تخت‌های ویژه پرداخته‌ایم و جای نگرانی از این نظر نداریم و تلاش خواهیم کرد به تدریج روند بیماری را با اقدامات لازم کاهش دهیم.

شریعتی با تشریح روند تعطیلی در شهرهای ویژه با وضعیت قرمز تصریح کرد: در روز پنجشنبه هفته جاری (اول خرداد) تعطیلی فقط ویژه شهرهای با وضعیت قرمز از نظر ابتلاء به کرونا (۱۶ شهرستانی که اخیراً مشمول تعطیلی بودند) است و در سایر شهرستان‌های خوزستان فعالیت بانک‌ها و همچنین اصناف غیرضروری به روال روزهای اخیر هستند.

استاندار خوزستان با اشاره به تعطیلی ادارات و بانک ها ،اصناف استان گفت: در روز شنبه مورخ ۳ خرداد همه ادارات، بانک‌ها و اصناف به استثنای اصناف ضروری تعطیل خواهد بود. و اصناف غیرضروری از شنبه ۳ خرداد تا پایان تعطیلات عید فطر در سطح استان تعطیل هستند.

نماز عید سعید فطر فقط در مساجد استان خوزستان به شرط فضای روباز برگزار می‌شود

شریعتی توضیح داد: نماز عید فطر فقط در مساجد محل به شرط برگزاری در فضای روباز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی امکان برگزاری خواهد داشت همچنین مردم در تعطیلات پیش رو از رفت و آمد و دید و بازدید صرف‌نظر کنند.

در صورت لزوم محدودیت ها ادامه پیدا خواهد کرد

وی بیان داشت: شرایط را بررسی خواهیم کرد و در صورت لزوم محدودیت‌هایی را برای رفت و آمد اعمال خواهیم کرد و ظرف روزهای آینده در این مورد تصمیم‌گیری می‌کنیم

استاندار خوزستان با اشاره به محدودیت ها در اماکن عمومی گفت: مراجعان به بانک و ادارات باید از ماسک استفاده کنند و ادارات هم نباید به افراد فاقد ماسک اجازه ورود دهند و اصناف هم فقط آن دسته که در سایت سلامت ثبت‌نام کرده‌اند امکان بازگشایی دارند و سازمان صمت بر این مورد نظارت خواهد کرد.

محمد باقر عباسی

محمدباقر عباسی خبرنگار خبر روز در شهرستان شوشتر می باشد. وی دارای سابقه فعالیت خبری در موضوعات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*