اخبار ویژه

  • شناسه : 28878
  • ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۴:۲۳
  • 59 بازدید
  • ارسال توسط :
شمار نظامیان آمریکا در افغانستان کاهش یافت
شمار نظامیان آمریکا در افغانستان کاهش یافت

شمار نظامیان آمریکا در افغانستان کاهش یافت

به گزارش خبر روز فرمانده ستاد نیروهای آمریکایی در غرب آسیا (سنتکام) روز جمعه (۳۰ خرداد ۱۳۹۹) از کاهش نیروهای این کشور در افغانستان از حدود ۱۲ هزار نفر به هشت هزار و ۶۰۰ تن خبر داد. ژنرال «کنت فرانک مکنزی» فرمانده سنتکام اعلام کرد بر اساس توافق آمریکا با طالبان در ماه فوریه (اسفند) […]

به گزارش خبر روز فرمانده ستاد نیروهای آمریکایی در غرب آسیا (سنتکام) روز جمعه (۳۰ خرداد ۱۳۹۹) از کاهش نیروهای این کشور در افغانستان از حدود ۱۲ هزار نفر به هشت هزار و ۶۰۰ تن خبر داد. ژنرال «کنت فرانک مکنزی» فرمانده سنتکام اعلام کرد بر اساس توافق آمریکا با طالبان در ماه فوریه (اسفند) نیروهای آمریکا در افغانستان کاهش یافتند.

وی تاکید دارد که کاهش نیروهای نظامی براساس توافق نامه آمریکا با طالبان عملی شده‌ است. مکنزی همچنین اعلام کرد: خروج کامل نظامیان آمریکایی وابسته به اوضاع خواهد بود.

وی تاکید کرد که طالبان با داعش دوست نیستند؛ اما این گروه قطع رابطه شان را با القاعده نشان دهد. گفتنی است طبق توافق بین طالبان و آمریکا، آمریکا باید تا ۱۳۵ روز پس از امضا توافق‌نامه، شمار نیروهای خود را به هشت هزار و ۶۰۰ کاهش دهد و اکنون این کار نزدیک به ۲۵ روز پیش از پایان زمان تعیین شده، صورت گرفته است.

امیر حیدری

سردبیر خبر روز، مدیر فروش و تبلیغات شرکت رایسام، دارای سابقه ۱۵ ساله در برنامه نویسی وب، مشاوره در تبلیغات اینترنتی و فروش است. مدت ۸ سال است که در وبسایت های خبری با موضوعات تکنولوژی قلم می‌زند.

طراحی وبسایت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*