اخبار ویژه

  • شناسه : 3960
  • ۰۱ تیر ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۰
  • 394 بازدید
  • ارسال توسط :
شمار تلفات انفجار هلمند به ۳۰ تن رسید
شمار تلفات انفجار هلمند به ۳۰ تن رسید

شمار تلفات انفجار هلمند به ۳۰ تن رسید

خبر روز / رسانه های محلی افغانستان به نقل از منابع بیمارستانی در «هلمند» گزارش دادند که شمار کشته شده های انفجار ظهر روز پنجشنبه در مقابل «کابل بانک» شهرستان «لشگرگاه»، مرکز این استان به ۳۰ تن رسیده است. «عمر زواک» سخنگوی استاندار هلمند به رسانه ها گفت که انفجار زمانی رخ داد که نظامیان […]

خبر روز / رسانه های محلی افغانستان به نقل از منابع بیمارستانی در «هلمند» گزارش دادند که شمار کشته شده های انفجار ظهر روز پنجشنبه در مقابل «کابل بانک» شهرستان «لشگرگاه»، مرکز این استان به ۳۰ تن رسیده است.
«عمر زواک» سخنگوی استاندار هلمند به رسانه ها گفت که انفجار زمانی رخ داد که نظامیان و کارکنان دستگاه های دولتی برای دریافت حقوق خود به این بانک مراجعه کرده بودند.
منابعی در افغانستان، گزارش داده اند که اغلب قربانیان و آسیب دیدگان را نظامیان تشکیل می دهند؛ زیرا آنان برای دریافت حقوق خرداد ماه در آنجا حضور پیدا کرده بودند، با این حال گفته می شود غیرنظامیان نیز از کشته شدگان و زخمی های این رویداد هستند.
شاهدان گفتند که خودروی مملو از مواد منفجره در مقابل کابل بانک در میان سربازانی که برای دریافت حقوق مراجعه کرده بودند، منفجر شد.
شبکه تلویزیونی «طلوع نیوز» به نقل از مقامات محلی گزارش داد که ۶۰ تن در این حمله انتحاری زخمی شده اند که به بیمارستان انتقال یافته اند.
سخنگوی استاندار هلمند گفته است که وضعیت شماری از زخمی های این رویداد، وخیم است.
هنوز شخص و یا گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است، اما گروه طالبان، ابتدای امسال همزمان با آغاز عملیات بهاری موسوم به عملیات «منصوری»، با انتشار اطلاعیه ای از همگان خواسته بود که به مراکز نظامی و نظامیان داخلی و خارجی نزدیک نشوند.
افغانستان در سال ۱۳۹۶ شاهد افزایش ناامنی ها و انفجارهای مهیب و مرگبار در استان های بلخ، خوست، هلمند و کابل و درگیری در اغلب استان های مرکزی و مرزی بوده است.

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۶ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۴ خبرگزاری است. فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی صرف می‌کند. 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*