اخبار ویژه

  • شناسه : 14659
  • ۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۱
  • 222 بازدید
  • ارسال توسط :
سکه دوباره افزایشی شد
سکه دوباره افزایشی شد

سکه دوباره افزایشی شد

خبر روز/ بازار طلا و ارز تهران در نخستین روز این هفته به‌رغم ریزش شدید اولیه در زمان بازگشایی، در ادامه روز روی مدار صعودی حرکت کرد و قیمت‌ها باز هم افزایش یافتند. سکه در آستانه ۴ میلیونی شدن قرار گرفت و طلای آب‌شده از میانه کانال ۱.۵ میلیونی عبور کرد و به سطوح بالاتر […]

خبر روز/ بازار طلا و ارز تهران در نخستین روز این هفته به‌رغم ریزش شدید اولیه در زمان بازگشایی، در ادامه روز روی مدار صعودی حرکت کرد و قیمت‌ها باز هم افزایش یافتند. سکه در آستانه ۴ میلیونی شدن قرار گرفت و طلای آب‌شده از میانه کانال ۱.۵ میلیونی عبور کرد و به سطوح بالاتر دست یافت. دلار نیز در نیمه بالای کانال ۱۱ هزار تومانی واقع شد.

هفته گذشته روند کلی حرکت قیمت‌ها صعودی بود اما روز پنجشنبه بازار اندکی آرام گرفت و نهرخ‌ها تغییر چندانی در این روز نداشتند. امروز شنبه ۲۹ دی‌ماه بازار طلا و ارز پایتخت با ریزش قیمت‌ها آغاز به کار کرد اما از زمان آغاز معاملات روی مدار صعودی حرکت کرد و پس از ظهر این روند افزایشی مقداری قوت گرفت.

سکه امامی (طرح جدید) هفته گذشته را با نرخ ۳ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان به پایان رساند و امروز با نرخ ۳ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان بازگشایی شد. در معاملات اولیه سکه مجدداً به کانال ۳.۹ میلیونی برگشت و در ادامه قیمت سکه طرح جدید با عبور از میانه کانال ۳.۹ میلیونی به سمت مرز ۴ میلیونی پیشروی کرد. در لحظه تنظیم گزارش (حوالی ساعت ۴ بعدازظهر) سکه در بازار تهران ۳ میلیون و ۹۹۰ هزار تومان معامله می‌شود.

سکه بهار آزادی (طرح قدیم) امروز ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، نیم‌سکه ۲ میلیون و ۷۰ هزار تومان و ربع‌سکه نیز ۱ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان بوده‌است. سکه گرمی نیز ۷۰۰ هزار تومان قیمت دارد.

مثقال طلای آب‌شده هفته گذشته با نرخ ۱ میلیون و ۵۶۶ هزار تومان بسته شد و امروز هر مثقال طلای ۱۷ عیار با نرخ ۱ میلیون و ۵۴۸ هزار تومان کار خود را آغاز کرد. در معاملات اولیه مثقال طلای آبشده دوباره از مرز میانی کانال ۱.۵ میلیونی عبور کرد. پس از ظهر روند صعودی قیمت‌ها شدت گرفت و تا ۱ میلیون و ۵۸۲ هزار تومان نیز افزایش یافت. در لحظه تنظیم گزارش (حوالی ساعت ۴ بعدازظهر) مثقال طلای آبشده ۱ میلیون و ۵۷۳ هزار تومان رسید.

اونس طلا در بازار جهانی امروز ۱۲۸۱ دلار شده‌است. در بازار داخلی بعدازظهر گرم طلای ۱۸ عیار به بالای ۳۶۰ هزار تومان و گرم طلای ۲۴ عیار به بالای ۴۸۰ هزار تومان رسید.

دلار آمریکا در بازار غیررسمی هفته گذشته در نهایت با نرخ حدودی ۱۱ هزار و ۵۶۰ تومان بسته شد. امروز دلار با نرخ ۱۱ هزار و ۴۸۰ تومان آغاز به کار کرد. دلار امروز در صرافی‌ها تا ۱۲ هزار تومان هم معامله شد اما در بازار غیررسمی نهایتاً در لحظه تنظیم گزارش به ۱۱ هزار و ۷۵۰ تومان رسید.

یورو امروز به میانه کانال ۱۳ هزار تومان و پوند انگلیس به مرز ۱۵ هزار تومان نزدیک شد. درهم امارات نیز در نیمه بالای کانال ۳ هزار و ۱۰۰ تومانی قرار گرفت

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۷ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۵ خبرگزاری است. وی فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی و جامع شناختی صرف می‌کند. 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*