اخبار ویژه

  • شناسه : 27222
  • ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۳
  • 141 بازدید
  • ارسال توسط :
سومین حادثه ریلی طی یک هفته/ سانحه قطار باری در آپرین تلفات نداشت
سومین حادثه ریلی طی یک هفته/ سانحه قطار باری در آپرین تلفات نداشت

سومین حادثه ریلی طی یک هفته/ سانحه قطار باری در آپرین تلفات نداشت

به گزارش خبر روز، دقایقی قبل تعداد ۱۰ واگن از قطار باری فله‌بر در محدوده بلاک آپرین-بهرام در جنوب غرب استان تهران از ریل خارج شد. خروج این قطار از ریل که در مسیر قم -آپرین در حرکت بود، سبب انسداد این خط ریلی شده است. بر اساس اعلام شاهدان عینی، دو دستگاه واگن باری […]

به گزارش خبر روز، دقایقی قبل تعداد ۱۰ واگن از قطار باری فله‌بر در محدوده بلاک آپرین-بهرام در جنوب غرب استان تهران از ریل خارج شد. خروج این قطار از ریل که در مسیر قم -آپرین در حرکت بود، سبب انسداد این خط ریلی شده است.

بر اساس اعلام شاهدان عینی، دو دستگاه واگن باری کاملاً واژگون شده است و به حدود ۴ کیلومتر از خط آهن و واگن‌ها آسیب جدی وارد شده است. ضمن اینکه ۶ دستگاه از واگن هم از ناحیه چرخ و محور (بوژی) آسیب دیده و به محموله آن که گفته می‌شود بخشی از کالاهای اساسی وارداتی از بندر امام خمینی (ره) است، خسارت وارد شده است.

گفته می‌شود این سانحه تلفات جانی نداشته است.

کمیسیون سوانح شرکت راه آهن تا کنون درباره این سانحه اظهار نظر نکرده است. روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران نیز اعلام کرد به دنبال خروج از خط این قطار باری، همکاران و مأموران فنی راه آهن به محل اعزام و در حال هدایت واگن‌ها بروی خط و بازگشایی مسیر هستند.

روابط عمومی راه‌آهن همچنین اعلام کرد که این خط محل تردد قطارهای باری است و خللی در تردد سایر قطارها ایجاد نمی‌شود. سانحه امشب، سومین سانحه ریلی ظرف یک هفته اخیر است. ۳ خرداد نیز در منطقه جدایش در ۱۰ کیلومتری پرند، قطار مسافری همدان-مشهد از ریل خارج و به تعدادی از مسافران و خدمه قطار صدمات جزئی وارد شد.

علت سانحه قطار مسافری همدان-مشهد، ابتدا سرقت ریل اعلام شد که بررسی‌ها نشان داد علت بیان شده چندان دقیق نیست؛ تا کنون علت واقعی سانحه قطار همدان – مشهد اعلام نشده است.

سرقت ریل حادثه آفرید: خروج یک قطار از ریل در حوالی پرند

سانحه دوم نیز ۲ بامداد روز گذشته ۸ خرداد رخ داد که طی آن ۳۶ دستگاه واگن از قطار ۵۰ واگنی باری در بلاک کامه به رخ، در راه‌آهن شرق از قطار جدا شد که با هوشیاری مأموران لکوموتیو امداد، حادثه‌ای رخ نداد.

این در حالی است که سعید رسولی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن ۲۹ اردیبهشت ماه امسال در جلسه فوق‌العاده ستاد ارتقا ایمنی راه آهن اعلام کرد: با متخلفان و مسببان حوادث ریلی برخورد قاطع می‌شود.

به گفته رسولی، از این پس در صورت وقوع سانحه، با تمامی عوامل و سطوح مدیریتی آن مناطق برخورد شده و امتیازات سازمانی کسانی که اشتباه و تخلف آنها موجب آسیب مالی و حیثیتی به راه‌آهن شود، سلب خواهد شد.

طراحی وبسایت