اخبار ویژه

  • شناسه : 4254
  • ۰۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰
  • 741 بازدید
  • ارسال توسط :
سومین تصویربرداری از پلنگ ایرانی در منطقه حفاظت شده شیمبار
سومین تصویربرداری از پلنگ ایرانی در منطقه حفاظت شده شیمبار

سومین تصویربرداری از پلنگ ایرانی در منطقه حفاظت شده شیمبار

رئیس اداره حفاظت محیط زیست اندیکا گفت: محیط بانان مستقر در سرمحیط بانی شیمبار با نصب دوربین تله ای برای سومین بار در سال جاری از گونه پلنگ ایرانی ارزشمند تصویربرداری کردند.

به گزارش خبر روز، منطقه خوزستان، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان، وحید شالوئی با اشاره به تصویربرداری از پلنگ ایرانی در منطقه حفاظت‌شده شیمبار، اظهار کرد: این سومین بار است که از پلنگ در مکان‌های مختلف منطقه تصویربرداری شده است.

وی با بیان این‌که تصویربرداری از پلنگ در روز انجام شده است، افزود: مشاهده پلنگ در روز نشانگر امنیت منطقه و وجود زیستگاه بکر و مناسب برای زندگی این گونه منحصر به فرد است. تلاش و سخت‌کوشی محیطبانان منطقه حفاظت‌شده شیمبار در برقراری این امنیت بالا و احساس آرامی در حیات وحش این منطقه ستودنی است.

شالوئی گفت: اکولوژی منحصر به فرد، تنوع گیاهی، وجود دره‌های عمیق و جنگل‌های در هم تنیده بلوط کوه‌های زاگرس، بهترین شرایط  را برای زیست گونه‌های جانوری نظیر پلنگ، بز کوهی، خرس قهو ه‌ای و سایر جانداران فراهم کرده که به جرات می‌توان گفت در کشور بی‌نظیر است.

وی اظهار کرد: منطقه حفاظت‌شده شیمبار با وسعت ۵۴ هزار هکتار در شرق شهرستان اندیکا واقع شده و گونه‌های جانوری این منطقه شامل پلنگ ایرانی، کل و بز، خرس قهوه‌ای، گربه وحشی و شاه روباه، خرگوش، گراز، کبک و… است.  

رئیس اداره حفاظت محیط زیست اندیکا گفت: بلندترین نقطه این منطقه قله کینو با ارتفاع ۴٢٠٠ دارای بزرگ‌ترین یخچال‌های طبیعی ایران است. پست‌ترین نقطه در این منطقه تالاب شیمبار است با ارتفاع ٩٠٠ متر است که بزرگ‌ترین تاکستان طبیعی ایران نیز در این منطقه قرار گرفته است.

امیر حیدری

سردبیر خبر روز، مدیر فروش و تبلیغات شرکت رایسام، دارای سابقه ۱۵ ساله در برنامه نویسی وب، مشاوره در تبلیغات اینترنتی و فروش است. مدت ۸ سال است که در وبسایت های خبری با موضوعات تکنولوژی قلم می‌زند.

مطالب مشابه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*