اخبار ویژه

  • شناسه : 13970
  • ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۹
  • 179 بازدید
  • ارسال توسط :
سلطان سکه اعدام شد
سلطان سکه اعدام شد

سلطان سکه اعدام شد

حکم وحید مظلومین و محمداسماعیل قاسمی به جرم افساد فی‌الارض از طریق تشکیل شبکه فساد اخلال در نظام اقتصادی، ارزی و پولی کشور سحرگاه امروز اجرا شد.

به گزارش خبر روز، سحرگاه امروز حکم وحید مظلومین فرزند حبیب‌الله و محمداسماعیل قاسمی فرزند غلامعلی به جرم افساد فی‌الارض از طریق تشکیل شبکه فساد اخلال در نظام اقتصادی، ارزی و پولی کشور با انجام معاملات غیرقانونی و غیرمجاز و قاچاق عمده و کلان ارز و سکه به اجرا گذاشته شد.

مظلومین با اینکه مجوز خرید و فروش سکه و ارز را نداشت، با ایجاد باندی سازمان‌یافته بزرگ‌ترین شبکه اخلال ارزى و خرید و فروش بدون مجوز سکه را تشکیل داد و محمداسماعیل قاسمی معروف به محمدسالم نیز یکى از اعضای این شبکه بود و تراکنش مالی شخص اسماعیل قاسمى در این شبکه چهار هزار و هشتصد و سی و چهار میلیارد تومان بوده است؛ وحید مظلومین حتى ملاحظه زنان مسن فامیل را نکرد و از حساب پیرزن ۷۱ ساله مبلغ سه هزار و پانصد میلیارد ریال سوء استفاده کرد.

در ادامه تحقیقات مشخص شد در شبکه وحید مظلومین صد و هفتاد هزار تراکنش مالى در قالب دویست و نود فقره حساب به مبلغ چهارده هزار میلیارد تومان بوده است.

این گزارش حاکی است، مظلومین و قاسمى به اعدام و سایر افراد شبکه به حبس محکوم شدند و پرونده متعاقب اعتراض وکلاى محکومان به اعدام، به دیوان عالی کشور ارسال، و شعبه ۴۱ دیوان عالى با رسیدگى دادنامه صادره در مورد متهمان به اعدام را ابرام و تأیید کرد و پس از قطعیت حکم وحید مظلومین و محمداسماعیل قاسمى با رعایت تشریفات قانونى سحرگاه روز چهارشنبه حکم اعدام با حضور جمعى در تهران به مرحله اجرا درآمد. 

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۷ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۵ خبرگزاری است. وی فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی و جامع شناختی صرف می‌کند. 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*