اخبار ویژه

  • شناسه : 25783
  • ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۳
  • 90 بازدید
  • ارسال توسط :
سامانه تزریق درون ‌سلولی بومی‌ سازی شد
سامانه تزریق درون ‌سلولی بومی‌ سازی شد

سامانه تزریق درون ‌سلولی بومی‌ سازی شد

به گزارش خبر روز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سعید خداخانی مدیر عامل این شرکت دانش بنیان با بیان اینکه، میکرومانیپورلاتور یا سامانه تزریق درون سلولی یکی از محصولات دانش بنیان این شرکت فناور است که درمان ناباروری یکی از مهمترین کاربردهای آن به شمار می رود، افزود: این محصول دانش بنیان دارای دو […]

به گزارش خبر روز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سعید خداخانی مدیر عامل این شرکت دانش بنیان با بیان اینکه، میکرومانیپورلاتور یا سامانه تزریق درون سلولی یکی از محصولات دانش بنیان این شرکت فناور است که درمان ناباروری یکی از مهمترین کاربردهای آن به شمار می رود، افزود: این محصول دانش بنیان دارای دو بازوی کنترل موقعیت و یک زوج مکانیزم میکروانجکشن است که توسط آن امکان نفوذ به غشای سلول برای انجام عملیات درون سلولی مهیا می‌شود.

وی ادامه داد: عملیات توسط دستگاه با دقت میکرون انجام می‌شود و فناوری ساخت آن در کشورهای محدودی همچون آلمان، آمریکا و ژاپن وجود دارد که با ایران ساخت شدن آن، ایران نیز در فهرست کشورهای صاحب این فناوری قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان توسعه راهکارهای فنی دانا ترفند ادامه داد: البته محصول شرکت آلمانی در بازار با استقبال بیشتری مواجه است به همین دلیل محصول ما نیز از نظر کارکردی و نوع کاربری به این محصول نزدیک و بومی سازی شده است.

وی همچنین بیان کرد: البته این محصول علاوه بر حوزه ناباروری در حوزه‌هایی مانند زیست فناوری، ژنتیک و سلول‌های بنیادی نیز کاربرد دارد و مسیر انجام عملیات درون سلولی را هموار می‌کند. همچنین در خارج از این حوزه‌ها مانند میکروالکترنیک نیز می توان از دستگاه استفاده و کاربردهای نوینی برای آن تعریف کرد.

خداخانی با تاکید بر اینکه، هدف اصلی این شرکت دانش بنیان با بهره گیری از توان و تخصص نیروهای انسانی خود رفع چالش‌های فنی و مهندسی صنایع کشور است، افزود: با بومی‌سازی محصولات فناورانه برای رفع نیازهای کشور قصد داریم محصولاتی با قیمتی کمتر در اختیار مصرف کنندگان قرار دهیم.

وی اظهار داشت: ارزش نمونه آلمانی این محصول دانش بنیان یک میلیارد تومان است در صورتی که مدل ایران ساخت با کیفیتی مشابه ۳۵۰ میلیون تومان عرضه می‌شود و یک تیم خلاق و جوان ایرانی عملکرد آن را به طور کامل پشتیبانی می‌کند.

امیر حیدری

سردبیر خبر روز، مدیر فروش و تبلیغات شرکت رایسام، دارای سابقه ۱۵ ساله در برنامه نویسی وب، مشاوره در تبلیغات اینترنتی و فروش است. مدت ۸ سال است که در وبسایت های خبری با موضوعات تکنولوژی قلم می‌زند.

طراحی وبسایت