اخبار ویژه

  • شناسه : 19257
  • ۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۶
  • 132 بازدید
  • ارسال توسط :
سازمان بهداشت جهانی: ۴۲۲ هزار نفر در افغانستان طی ۲۰۱۹ آواره شدند
سازمان بهداشت جهانی: ۴۲۲ هزار نفر در افغانستان طی ۲۰۱۹ آواره شدند

سازمان بهداشت جهانی: ۴۲۲ هزار نفر در افغانستان طی ۲۰۱۹ آواره شدند

سازمان بهداشتی جهانی در گزارش جدید خود اعلام کرد که طی ماه نوامبر 9 هزار نفر براثر درگیری در این کشور آواره شدند که با اضافه شدن این میزان تعداد آوارگان در سال 2019 میلادی به 422 هزار نفر رسیده است.

به گزارش خبر روز، سازمان بهداشتی جهانی در گزارش جدید خود اعلام کرد که طی ماه نوامبر ۹ هزار نفر براثر درگیری آواره شدند که با اضافه شدن این میزان تعداد آوارگان در سال ۲۰۱۹ میلادی در افغانستان به ۴۲۲ هزار نفر رسیده است.

براساس این گزارش، همچنین طی سال ۲۰۱۹ نزدیک به ۳۰۰ هزار نفر از حوادث طبیعی متاثر شدند که طی این مدت ۱۴۹ نفر کشته و ۱۶۵ نفر زخمی شد و ۱۴ هزار خانه نیز ویران شدند.

سازمان بهداشت جهانی تاکید کرد: در سال جاری میلادی ۴۷۰ هزار مهاجر از پاکستان و افغانستان و همچنین ترکیه به افغانستان بازگشته و در حال حاضر نیازمند خدمات فوری و ابتدایی هستند.

به نوشته بهداشت جهانی، ۱۹۲ هزار طی سال جاری مراکر درمانی در سرتاسر افغانستان به دلیل حملات و ناامنی مسدود شده و تنها ۳۴ ساختمان از این تعداد بازگشایی شده، همچنین در این بازه زمانی ۴۳ نفر از کارکنان مراکز درمانی کشته شدند.

براساس پیش‌بینی‌های نیازهای بشردوستانه افغانستان در سال ۲۰۱۹، در طول سال ۱/۹ میلیون نفر به دلایلی همچون جنگ، حوادث طبیعی و نبود خدمات ابتدایی به خدمات درمانی اضطراری نیاز خواهند داشت.

بهداشت جهانی تاکید کرد: همچنین طی سال گذشته به ۱.۶ میلیون بیمار تحت درمان آسیبهای ناشی از جنگ و درگیری در این کشور قرار گرفتند.

امیر حیدری

سردبیر خبر روز، مدیر فروش و تبلیغات شرکت رایسام، دارای سابقه ۱۴ ساله در برنامه نویسی وب، مشاوره در تبلیغات اینترنتی و فروش است. مدت ۷ سال است که در وبسایت های خبری با موضوعات تکنولوژی قلم می‌زند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*