اخبار ویژه

  • شناسه : 14482
  • ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۱
  • 201 بازدید
  • ارسال توسط :
ریزش ها در بازار سکه، طلا و دلار ادامه دارد
ریزش ها در بازار سکه، طلا و دلار ادامه دارد

ریزش ها در بازار سکه، طلا و دلار ادامه دارد

خبر روز/ بازار طلا و ارز تهران در دومین روز هفته با کاهش محسوس قیمت کار خود را آغاز کرد. در ادامه بازار با نوسان قیمت همراه بود اما در نهایت قیمت‌ها نسبت به نرخ‌های پایانی دیروز کاهش یافته‌است. سکه طرح جدید به کانال ۳.۳ میلیون تومان، طلای آبشده به کانال ۱.۲ میلیون تومان و […]

خبر روز/ بازار طلا و ارز تهران در دومین روز هفته با کاهش محسوس قیمت کار خود را آغاز کرد. در ادامه بازار با نوسان قیمت همراه بود اما در نهایت قیمت‌ها نسبت به نرخ‌های پایانی دیروز کاهش یافته‌است. سکه طرح جدید به کانال ۳.۳ میلیون تومان، طلای آبشده به کانال ۱.۲ میلیون تومان و دلار به کانال ۹ هزار تومان رفت. اما بعدازظهر قیمت‌ها با کانال‌های قبلی بازگشتند.

در انتهای هفته گذشته روند نزولی قیمت‌ها متوقف شد و نرخ‌ها اندکی افزایش یافتند اما با شروع هفته جاری قیمت‌ها دوباره وارد مدار نزولی شدند. امروز یکشنبه ۲۵ آذرماه بازار طلا و ارز پایتخت با نرخ‌های کاهشی بازگشایی شد. در ادامه و در معاملات ابتدایی قیمت‌ها افزایش یافت در ساعات میانی روز دوباره روند کاهشی پیموده شد. بعدازظهر نیز قیمت‌ها در ابتدا با یک رشد قیمت مواجه شدند و سپس دوباره به مدار کاهشی بازگشتند.

سکه امامی (طرح جدید) روز گذشته نهایتاً با نرخ ۳ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان به کار خود پایان داد و امروز با نرخ ۳ میلیون ۴۶۵ هزار تومان بازگشایی شد. سکه تا ظهر توانست مرز مقاومتی ۳.۴ میلیون تومان را شکسته و تا ۳ میلیون و ۳۸۰ هزار تومان نیز کاهش یابد. بعدازظهر سکه طرح جدید به کانال ۳.۴ میلیونی بازگشت و در لحظه تنظیم گزارش (حوالی ساعت ۴ بعدازظهر) به ۳ میلیون و ۴۵۵ هزار تومان رسیده‌است.

سکه بهار آزادی (طرح قدیم) امروز ۳ میلیون و ۱۸۵ هزار تومان، نیم‌سکه ۱ میلیون و ۷۴۵ هزار تومان و ربع‌سکه نیز ۱ میلیون و ۴۷ هزار تومان شده‌است. سکه گرمی نیز ۶۲۰ هزار تومان قیمت دارد.

مثقال طلای آب‌شده روز گذشته با نرخ ۱ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان بسته شد و امروز هر مثقال طلای ۱۷ عیار با نرخ ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان کار خود را آغاز کرد. در ادامه طلای آب‌شده وارد کانال ۱.۲ میلیون تومان شد و تا ۱ میلیون و ۲۹۴ هزار تومان نیز عقب‌نشینی کرد. بعدازظهر دوباره به کانال ۱.۳ میلیون تومان بازگشت و حوالی ساعت ۴ بعدازظهر مثقال طلای آب‌شده به ۱ میلیون و ۳۱۰ هزار تومان رسیده‌است.

اونس طلا در روز تعطیل بازار جهانی ۱۲۳۸ دلار بود. در بازار داخلی گرم طلای ۱۸ عیار حوالی مرز ۳۰۰ هزار تومان و گرم طلای ۲۴ عیار نزدیکی ۴۰۰ هزار تومان جابه‌جا شد.

دلار آمریکا در بازار غیررسمی دیروز تا ۱۰ هزار و ۱۰۰ تومان عقب‌نشینی کرد و امروز از زمان بازگشایی کاهش یافت و وارد کانال ۹ هزار تومانی شد. حوالی ساعت ۴ بعدازظهر دلار همچنان زیر مرز ۱۰ هزار تومانباقی مانده‌است.

یورو امروز به کانال ۱۰ هزار تومان نیز راه یافت و پوند انگلیس در نیمه پایین کانال ۱۲ هزار تومان واقع شد. درهم امارات نیز وارد کانال ۲ هزار و ۶۰۰ تومان شد.

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۷ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۵ خبرگزاری است. وی فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی و جامع شناختی صرف می‌کند. 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*