اخبار ویژه

  • شناسه : 14831
  • ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۴
  • 1316 بازدید
  • ارسال توسط :
ریزش شدید قیمت ها در بازار طلا، سکه و دلار
ریزش شدید قیمت ها در بازار طلا، سکه و دلار

ریزش شدید قیمت ها در بازار طلا، سکه و دلار

خبر روز/ در دومین روز هفته قیمت دلار، طلا و سکه روی مدار نزولی حرکت کرد. سکه حوالی مرز ۴.۵ میلیون تومانی قرار گرفت، دلار به سمت مرز ۱۳ هزار تومانی حرکت کرد و طلای آبشده وارد کانال ۱.۷ میلیونی شد. بعدازظهر روز گذشته بازار طلا و ارز تهران سیر نزولی را پیمود و امروز […]

خبر روز/ در دومین روز هفته قیمت دلار، طلا و سکه روی مدار نزولی حرکت کرد. سکه حوالی مرز ۴.۵ میلیون تومانی قرار گرفت، دلار به سمت مرز ۱۳ هزار تومانی حرکت کرد و طلای آبشده وارد کانال ۱.۷ میلیونی شد.

بعدازظهر روز گذشته بازار طلا و ارز تهران سیر نزولی را پیمود و امروز دوشنبه ۱۲ اسفند‌ماه این روند نزولی ادامه یافت و شیب کاهش قیمت نیز تندتر شد. امروز بازی بازارساز در بازار منجر به شکسته شدن برخی مرزهای حمایتی شد تا نرخ‌ها راحت‌تر وارد سطوح پایین‌تر شوند.

امروز دست نوسان‌گیران برای جوسازی بر مبنای اخبار سیاسی خالی بود و بازارساز در این خلأ با عرضه مناسب روند قیمت‌ها را وارد مسیر کاهشی کرد.

قیمت انواع سکه و طلا
سکه امامی (طرح جدید) دیروز با قیمت ۴ میلیون و ۶۰۵ هزار تومان به کار خود پایان داد و امروز با نرخ ۴ میلیون و ۵۸۵ هزار تومان بازگشایی شد. با آغاز معاملات روند کاهش قیمت سکه در کانال ۴٫۵ میلیونی ادامه یافت و تا ظهر مرز ۴٫۵ میلیون تومانی نیز شکسته شد و بعدازظهر سکه طرح جدید تا ۴ میلیون و ۴۷۰ هزار تومان کاهش یافت. سپس بازار وارد فاز اصلاح قیمت شد و قیمت‌ها اندکی بالا رفت، اما در لحظه تنظیم گزارش (حوالی ساعت ۴٫۳۰ بعدازظهر) سکه طرح جدید ۴ میلیون و ۴۸۵ هزار تومان است.

سکه بهار آزادی (طرح قدیم) امروز ۴ میلیون و ۴۱۵ هزار تومان، نیم‌سکه ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و ربع‌سکه تا ۱ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان شد. سکه گرمی نیز ۸۷۰ هزار تومان قیمت دارد.

مثقال طلای آب‌شده روز گذشته نهایتاً نرخ ۱ میلیون و ۸۵۲ هزار تومان را به ثبت رساند و امروز هر مثقال طلای ۱۷ عیار با قیمت ۱ میلیون و ۸۴۰ هزار تومان کار خود را آغاز کرد. با آغاز معاملات طلای آبشده به سمت مرز ۱٫۸ میلیونی حرکت کرد و پیش از ظهر با شکستن این مرز وارد کانال ۱٫۷ میلیونی شده و تا ۱ میلیون و ۷۷۰ هزار تومان ریزش کرد. در لحظه تنظیم گزارش (حوالی ساعت ۴٫۳۰ بعدازظهر) مثقال طلای آبشده ۱ میلیون و ۷۸۱ هزار تومان است.

اونس طلا در روز تعطیل بازار جهانی ۱۲۹۳ دلار است. در بازار داخلی گرم طلای ۱۸ عیار اتندکی بیش از ۴۰۰ هزار تومان و گرم طلای ۲۴ عیار زیر ۵۵۰ هزار تومان شده‌است.

قیمت دلار و ارزهای رایج
دلار آمریکا در بازار غیررسمی روز گذشته با نرخ ۱۳ هزار و ۵۰۰ به کار خود پایان داد و امروز هر دلار با نرخ ۱۳ هزار و ۴۳۰ تومان برای خرید و ۱۳ هزار و ۴۷۰ تومان برای فروش آغاز به کار کرد. دلار امروز تا ۱۳ هزار و ۵۰ کاهش یافت. در لحظه تنظیم گزارش (حدود ساعت ۴٫۳۰ بعدازظهر) دلار آمریکا ۱۳هزار و ۱۵۰ تومان برای خرید و ۱۳ هزار و ۱۸۰ تومان برای فروش قیمت خورد.

دلار در صرافی‌های رسمی امروز با نرخ ۱۳ هزار و ۳۰۰ تومان آغاز به کار کرد و بعدازظهر تابلوی صرافی ملی رقم ۱۲هزار و ۹۰۰ تومان را نشان داد.

امروز یورو به نزدیکی مرز ۱۵ هزار تومانی و پوند انگلیس به نیمه پایین کانال ۱۷ هزار تومانی بازگشت. درهم امارات نیز به نیمه پایین کانال ۳ هزار و ۶۰۰ تومانی رسید.

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۶ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۴ خبرگزاری است. فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی صرف می‌کند. 

بیشتر بخوانید»  اجرای برنامه ویزیت رایگان به مناطق محروم شهرستان دشت آزادگان به مناسبت هفته دولت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*