اخبار ویژه

  • شناسه : 14144
  • ۰۵ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۱
  • 481 بازدید
  • ارسال توسط :
روح الله جلیلی، سخنگوی شورای اسلامی شهر مسجدسلیمان: شهر در مقابل بارش های شدید و سیلابها آسیب پذیر شده است
روح الله جلیلی، سخنگوی شورای اسلامی شهر مسجدسلیمان: شهر در مقابل بارش های شدید و سیلابها آسیب پذیر شده است

روح الله جلیلی، سخنگوی شورای اسلامی شهر مسجدسلیمان: شهر در مقابل بارش های شدید و سیلابها آسیب پذیر شده است

بیش از ۳۰۰خانه مسکونی تاکنون زیر آب رفته و دچار خسارتهای سنگین شده اند

شورای اسلامی شهر خواستار بازدید میدانی مدیر کل بحران استان از حجم خسارات وارده به منازل مسکونی در نقاط مختلف شهر هستند
ساخت و سازهای غیر مجاز حاشیه دره ها بیشترین آسیب ها را دیده اند

امیر حیدریخبر روز / روح الله جلیلی سخنگوی شورای اسلامی شهر مسجدسلیمان در گفتگو با خبرنگار خبر روز در پی بارش های سیل آسا در روزهای اخیر گفت:
بارش باران یکی از نعمات الهی محسوب میگردد اما شهرسازی غیر اصولی در اکثر نقاط و محلات شهر و ساخت و سازهای غیر مجاز در حاشیه دره ها متاسفانه باعث گردیده تا حجم خسارات وارده به منازل مسکونی در نقاط مختلف شهر که حدودا بیش از ۳۰۰ خانه برآورد میشود بالا رود و در بسیاری از موارد کلیه وسایل موجود در خانه ها دچار آبگرفتگی شود.
وی اظهار داشت: در این وضعیت نامساعد جوی نهادهای خدمات رسان و امدادی تلاشی مضاعف و جهادگونه داشتند و با ایثار در هنگام بارش شدید باران و درمیان گل و لای در کنار شهروندان و همشهریان خود به امداد رسانی مشغول بودند که قابل ستایش و قدردانی است.
وی افزود: شورای اسلامی شهر در حال رایزنی است تا مدیر کل بحران استان برای بازدید میدانی از وضعیت بوجود آمده به مسجدسلیمان آمده و از نزدیک خسارات وارده به منازل شهروندان را مشاهده کند.

جلیلی سخنگوی شورای اسلامی شهر تصریح کرد: ساخت و سازهای حاشیه دره ها و در مسیل ها ناشی از بی تدبیری و کم توجهی به سکونت اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه بوده و عدم واگذاری اراضی جهت ساخت و ساز اصولی در سالیان گذشته شهر را در مقابل اینگونه بارشها و سیلابها آسیب پذیر کرده است و با توجه به اینکه اکثر اراضی چه در محدوده و حریم شهر در تملک برخی ارگانها قرار دارد عده ای از شهروندان را مجبور به ساخت و ساز در حریم دره ها کرده و کار را برای جلوگیری از این ساخت و سازها برای دستگاههای ذیربط بسیار دشوار نموده است که ضرورت دارد برای حل این مشکل و توقف این روند آسیب زننده تمامی نهادهای مرتبط و زیرمجموعه دولت چاره ای بیاندیشند.
وی در خاتمه گفت: اعضای شورای اسلامی شهر وظیفه دانست پا به پای نیروهای امدادی در اکثر محلات سیل زده حضور داشته باشد و از نزدیک مشکلات را مشاهده و پیگیری نماید و بر خود لازم میداند از تلاش کم نظیر کلیه ارگانهای خدمات رسان و مدیران مربوطه اعم از شهردار محترم که بسیاری از واحدهای خدماتی، عمرانی و حتی اداری خود را برای امدادرسانی و خدمات دهی ساماندهی نمود و همچنین از سرپرست محترم فرمانداری و مدیران محترم اداره هلال احمر، شرکت بهره برداری نفت و گاز، بنیاد مسکن، اداره بهداشت و درمان و مرکز فوریتهای پزشکی، فرماندهان محترم ناحیه انتظامی و راهنمایی و رانندگی و ناحیه مقاومت بسیج، اداره آب و فاضلاب، اداره برق و دیگر اداراتی که در روزهای اخیر همکاری داشتند قدردانی نماید.

امیر حیدری

سردبیر خبر روز، مدیر فروش و تبلیغات شرکت رایسام، دارای سابقه ۱۵ ساله در برنامه نویسی وب، مشاوره در تبلیغات اینترنتی و فروش است. مدت ۸ سال است که در وبسایت های خبری با موضوعات تکنولوژی قلم می‌زند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*