اخبار ویژه

  • شناسه : 24714
  • ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۰
  • 80 بازدید
  • ارسال توسط :
روایت سخنگوی دولت از سامان‌دهی اعتصاب‌های کارگری در ۴۰ سال پیش / مسایل کارگری هیچ گاه بوی کهنگی نمی‌گیرد
روایت سخنگوی دولت از سامان‌دهی اعتصاب‌های کارگری در ۴۰ سال پیش / مسایل کارگری هیچ گاه بوی کهنگی نمی‌گیرد

روایت سخنگوی دولت از سامان‌دهی اعتصاب‌های کارگری در ۴۰ سال پیش / مسایل کارگری هیچ گاه بوی کهنگی نمی‌گیرد

به گزارش خبر روز علی ربیعی سخنگوی دولت به مناسبت روز کارگر در صفحه اینستاگرام خود نوشت:  امسال کرونا نیز بلای مضاعف بر جان کارگران شد. قبلا نوشتم کرونا در مقابل جان انسان ها، طبقه نمی‌شناسد اما گویی این ویروس هم ناعادلانه‌ عمل می‌کند. امروز کرونا بیشترین لطمه را بر زندگی کارگران بخش خدمات، روزمزدها، دستفروش‌ها، […]

به گزارش خبر روز علی ربیعی سخنگوی دولت به مناسبت روز کارگر در صفحه اینستاگرام خود نوشت:  امسال کرونا نیز بلای مضاعف بر جان کارگران شد. قبلا نوشتم کرونا در مقابل جان انسان ها، طبقه نمی‌شناسد اما گویی این ویروس هم ناعادلانه‌ عمل می‌کند. امروز کرونا بیشترین لطمه را بر زندگی کارگران بخش خدمات، روزمزدها، دستفروش‌ها، آشپزها و. ‌.. وارد کرده است. ساختارها و فاصله‌های جانکاه چهل و اندی سال پیش اعتصاب کارخانه جنرال موتورز را سامان می‌دادیم، به خیابان ها آمدیم. در مقابل درب وزارت کار تحصن کردیم و جلوی خانه کارگر که اتحادیه سندیکاهای کارگری بود به اعتراض نشستیم.چند سال بعد به عنوان نماینده کارگران در شورای عالی کار برای مزد چانه‌زنی می‌کردم. گویی مسایل دیرین کارگری هیچ گاه بوی کهنگی نمی‌گیرد.

او در ادامه نوشت: « انقلاب صنعتی فقط جهان توسعه‌یافته و عقب‌مانده به جای نگذاشت، بلکه در درون هر جامعه آنان که کار با جان می‌کنند و جان‌کار شدند یک طبقه و دیگران هم در طبقات دیگر جای گرفتند. یعنی دو شمال_جنوب شکل گرفت. یک شمال_جنوب توسعه یافته و عقب مانده و دومی شمال_جنوب کارگر و دیگران. این ساختار تولیدی- اجتماعی به نحوی شکل گرفت که امروز هم که نگاه می‌کنم انگار همان مسایل دیروز شورای عالی کار، دغدغه امروز هم هست… ت. تلاش زیادی برای جبران فاصله‌ها و عقب‌ماندگی‌ها صورت گرفت. اما هرچه می‌دویم هنوز کار زیادی در پیش‌رو داریم. آیا می‌توان روزی این ساختار اقتصادی و اجتماعی آنگونه بنا می‌شود که فاصله‌ها چنین جانکاه نباشد؟

امیر حیدری

سردبیر خبر روز، مدیر فروش و تبلیغات شرکت رایسام، دارای سابقه ۱۵ ساله در برنامه نویسی وب، مشاوره در تبلیغات اینترنتی و فروش است. مدت ۸ سال است که در وبسایت های خبری با موضوعات تکنولوژی قلم می‌زند.

طراحی وبسایت