امروز

پنج شنبه, ۲ اسفند , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۹:۳۸ قبل از ظهر

سایز متن   /

چاپ مطلب

به گزارش گروه خبر روز، «پرویز فتاح»، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)، امروز در جمع نمایندگان فراکسیون ولایی اظهار کرد: فردا ۱۴ اسفند و سالروز تاسیس کمیته امداد با فرمان امام راحل است که به عنوان اولین نهاد انقلاب تاسیس شد تا آرمان ها و اهداف بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی را پیگیری کنیم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه ۵ سال است که در قانون اجازه داده شده تا این کمیته به جامعه هدف خود وام پرداخت کند، ادامه داد: امسال در تبصره ها ۳ هزار میلیارد آمده به کمیته امداد اختصاص داده شده که اگر این روال در گذشته نیز پیگیری می شد، اکنون وضعیت فرق می کرد.

وی افزود: کمیته امداد نگاهی حمایتی دارد و ۱۸ مورد خدمت در آن ارائه می شود که یکی از آن ها موضوع معیشت است. در زمینه بهداشت و درمان نیز ورود کرده که ۴۰۰ میلیارد تومان در این حوزه پرداخت شده است و مسکن می سازد که هر واحد تا ۷۰ میلیون هزینه دارد.

فتاح با بیان اینکه ۷۰ هزار مورد جهیزیه برای جامعه هدف کمیته امداد تعیین شده است، بیان کرد: در بین افراد تحت پوشش، نرخ ازدواج از متوسط جامعه بیشتر و طلاق از متوسط جامعه کمتر است. همچنین عدم وصول وام هایی که به افراد تحت پوشش کمیته امداد پرداخت شده کمتر از ۲ درصد است که نشان می دهد این جامعه اقساط وام های خود را پرداخت می کند.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه در تبصره ۱۴ قانون، ۴ هزار میلیارد با عنوان مستمری تعیین شده بود که دولت ۹ ماه آن را به حساب یارانه ها واریز و به افراد تحت پوشش کمیته امداد پرداخت کرد، اظهار داشت: کمیته امداد در دیماه این مستمری را به افراد تحت پوشش پرداخت کرد همچنین یارانه افراد تحت پوشش کمیته امداد را ما به صورت متمرکز پرداخت می کنیم.

وی با بیان اینکه با وزارت مسکن توافق کردیم تا ۵۰ هزار واحد از مسکن مهرها را ما بسازیم، بیان کرد: اگر موفق شویم ۳۰ هزار از این واحدها را تکمیل کنیم عدد بزرگی خواهد بود که وام و بلاعوض نیز از دولت دریافت نمی کنیم.

فتاح از افزایش ۵۰ درصدی تمایل افراد برای تحت پوشش قرار گرفتن کمیته امداد خبر داد و افزود: مقرر شده تا به ۱۴۰ هزار نفر وام بدهیم ولی به سرعت رها نمی کنیم بلکه حمایت های لازم انجام می شود تا بتوانند امور خود را پیش ببرند.

وی افزود: اگر صدهزار نفر از اعضای تحت پوشش کمیته امداد به توانایی برای اداره امور خود برسند و از تحت پوشش کمیته امداد خارج شوند، به همین اندازه یا بیشتر تقاضا برای تحت پوشش قرار دادن چتر حمایتی کمیته امداد را شاهد خواهیم بود.

فتاح با بیان اینکه در منابع مردمی محدودیتی برای مسائل مالی شبیه آنچه که درخصوص بودجه وجود دارد را نداریم، افزود: به هر یتیم ۱۴۵ هزار تومان پرداخت می شود و این مبلغ برای ایتام تهران ۳۲۰ هزار تومان است، زیرا مردم این مبالغ را پرداخت می کنند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه براساس قانون کمیته امداد اجازه تحت پوشش قرار دادن زنانی که طلاق نگرفته یا بدسرپرست هستند را ندارد، گفت: اعتیاد، تصادفات جاده ای و مهاجرت به حاشیه شهرها مراجعات به کمیته امداد را افزایش داده است.

وی افزود: ۷۷۰ هزار یتیم زیر ۱۸ سال، ۳۰۰ هزار دانش آموز، ۷۰ هزار دانشجو، ۳۰ هزار خانواده هایی که سرپرست آنها در زندان است و بیماران سرطانی و صعب العلاج نیز از جمله اقشاری هستند که تحت پوشش کمیته امداد هستند. لازم است بیمه ها را توسعه دهیم، هر چند ۲۳۰ میلیارد تومان برای بیمه اجتماعی در نظر گرفته شده، ولی برای منفعت مردم باید این موضوع تقویت شود.

فتاح ضمن تاکید بر ارتباط مناسب کمیته امداد با خیریه ها و خیرین افزود: در ۱۱ ماهه سال جاری کمک های مردمی ۳۰ درصد افزایش یافته و ۲ هزار میلیارد تومان مستقیم از مردم دریافت کردیم که صددرصد آن به جیب جامعه هدف کمیته امداد رفته است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه ۳۲۰ میلیارد تومان از طریق صدقات، ۳۰۰ میلیارد تومان از طریق زکات و ۵۰۰ میلیارد تومان اکرام ایتام و محسنین و جشن ها به کمیته امداد رسیده است، گفت: برای رفع مشکل تغذیه ۱۰۰ هزار کودک در حدود ۸۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که جا دارد تا ۲۰۰ هزار کودک نیز تحت پوشش قرار گیرد، زیرا در صورت عدم تغذیه مناسب این کودکان باید بعدا هزینه درمان پرداخت شود.

فتاح بیان کرد: لازم است برای جذب صدقات نیز به صورت الکترونیکی اقدام شود زیرا مشکلاتی مانند کندن صندوق صدقات را شاهد هستیم.

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۴ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۳ خبرگزاری است. فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی صرف می‌کند. 

برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید

| | | |

لینک کوتاه :دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  رشد ۵۰ درصدی تمایل افراد برای تحت پوشش کمیته امداد قرار گرفتن/ افزایش ۳۰درصدی کمک‌های مردمی
قوانین بخش نظرات در خبر روز

1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
7. جهت ارسال نظرات ، حتما آدرس ایمیل خود را به صورت صحیح و بدون www وارد کنید .
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی